Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Sürekli sorun çıkartan bir kiracı ile ilgili

Başlatan baltinok, Şubat 15, 2008, 06:45:02 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Öncelikle sırf bu sorunuma bir çözüm arama isteiği yüzünden bu siteye üye olduğumu, inşallah bu sitenin bana yardımcı olabileceğini umarak derdimi aktarmaya başlıyorum.

Ben Beyazıtta iş merkezi olarak kullanılan bir apartmanda yöneticiyim, apartmanın güvenliği açısından geceleri apartmana kilit asılması şeklinde apartmanın güvenliğini sağlamaya çalışıyoruz, fakat bu sırada bazı sorunlarla karşılaşıyoruz, bu sorunları yaratan kişide hep aynı kiracı oluyor, apartmanımızda kilitleme işlemi en son kim çıkıyorsa onun apartmanı kontrol etmesi eğer kimse yoksada apartmanı kilitleyip çıkmasıyla oluyor. Buraya kadar herşey normal, normal olmayan bahse ve şikayete konu olan kiracıya ne zaman kilitler teslim edilse kendisi apartmanda kimin kalmış olduğunu umursamadan kapıyı kilitleyip çıkıyor ve daha sonrasında içeride kalan kişi çilingir getiriyor, kapıyı kırıyor, kilidi kestiriyor ve dışarı çıkıyor ve bunun masrafını yönetim olarak biz ödüyoruz, bu artık bir alışkanlık haline geldi ve biz haftada bir kez kilit ayda bir kezde kapı tamir parası ödemekten helak olduk, bu işin bir çaresini bulamadık,

-Bu işin kanuni bir yolu yok mu?
-Bu kiracıyı apartmandan attırmanın yada bu tür kilt kırmaları engelleyen bir yol varsa lütfen bana cevap verin,

Okuduğunuz ve ilgilendiğiniz için şimdiden çok teşekkürler...
Linkback: Sürekli sorun çıkartan bir kiracı ile ilgili


  • Gösterim 6,454 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 1 Yanıtlar
Bu sorunun kanuni bir çözümü yok. Kimsenin iş hanına giriş çıkış hakkını bir servis sunmadan engelleyemezsiniz. Zaten kapının sorumluluğunu bir ölçüde handaki tüm malik ve kiracılara yüklüyorsunuz. Ve bu kişi sürekli değişiyor anladığım. Sözettiğiniz kiracı uzlaşılmaz birisi anlaşılan ancak kendisinin çok önemsemediği bir hareketten dolayı yargılayamazsınız. Ya herkese anahtar vereceksiniz ve belli bir saatten sonra çıkan kilitleyecek , içeride kalan kendi anahtarı ile tekrar açıp kilitleyecek. Yani bu kilit aparatını her iki yönden müdahale edilebilir hale dönüştürmeniz en iyisi. Ya da geceleri bir bekçi bulunduracaksınız.

Yoksa kilit ve tamir parası ödemeye devam.

Kilitleyen kadar mecburiyetten de olsa çilingir ile müdahale eden ve kıran da suçlu. Fonksiyonel bir sitem kuramadığı için yönetici de suçlu.

Yani hukuk bu durumda herkese haklı der. Bilginiz olsun.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler