Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

kat maliki mahkemeden defterlerin incelenmesini isteyebilir mi

Başlatan servett, Ağustos 03, 2012, 08:12:25 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

merhaba yurt dışında çalışıyorum ve yılda bir kez Türkiye' ye geliyorum. yönetim tarafından toplanan aidatlar ve harcamaları toplantıya katılamadığım için incelemek istedim. defter ve gider makbuzlarının faturalarının fot. istedim ancak yönetim kabul etmedi. ben aidatlarımı eksiksiz ödedim. geldiğimde asansör bozuk ve elktrikler kesikti. toplanan paralar ne oldu dedim niye yatırmadınz dedim kimse aidat vermiyo dediler. yönetimin usulüne uygun defter tutup tutmadığını, harcamaların makbzuunun olup olmadığının tespitini mahkemeden isteyebilir miyim? yasal dayanak var mıdır? bu konuda mahkeme kararı var mıdır?

diğer sorum da. geldiğimde binanın catısından su sızdığını ve evımın izolasyonunu mahvettğini gördüm. sigorta şirketi evimin içini onardı ancak caıya karısmadı. muhatap kimseyi bulamadığım için çatıyı kendim yaptırmak zorunda kaldım. çok bir sey degıl çatının onarımı için 500 tl verdim. bu parayı yönetimden istedim ancak apartmandan kaynaklı  hasarlar için mütahıte gitmen lazım dedıler. tespit yaptırman lazım dedıler. ben de durum acil olduğu için herhangi bir tespit yaptırmadan çatıyı onartmıştım. haklarım nelerdir. teskkrler.
Linkback: kat maliki mahkemeden defterlerin incelenmesini isteyebilir mi Mesajı Paylaş


  • Gösterim 4,517 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp