Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Kapıcı sağlık sorununu ileri sürerek istifa ediyor ve tazminat vs istiyor.

Başlatan mdag, Aralık 06, 2016, 01:34:21 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

9 yıldır çalışmakta olan, sigortası ve maaşı zamanında ve eksiksiz ödenen kapıcımız sağlık sorununu bahane ederek istifa etmek istiyor. Bunu karşılığında bizden tazminat+ev kirasının rayiç bedeli+hafta sonu ve resmi tatillerdeki kullanmadığı izinlerin bedeli olmak üzere 25.000 TL civarında tazminat talep ediyor.

Şimdi burada asıl merak ettiğim;

1) Kendisi istifa ediyor. Tazminat vs talep hakkı var mı?

2) Sağlık sorununu bahane ediyor. Kendi ifadesine göre apartmandan birisinin talebi üzerine alışverişe giderken 2-3 yıl önce düşmüş ve belini sakatlamış (2 ay önce bel sakatlığı sebebiyle 1 aya yakın hastanede yattı). Daha başka hastalıkları olduğunu da öne sürüyor ve beni bu apartman hasta etti diyor ama guatr hastalığını da apartmandan mı aldı diye düşünmeden edemiyoruz. Fakat bu günlere kadar da güle oynaya birlikte çalışmıştık, apartman olarak şoktayız.

Apartman yöneticiliğine seçileli 2 ay oldu ve daha önce hiç deneyimim yok. Bu durumda ne yapmam lazım bilemedim. Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkür ederim.
Linkback: Kapıcı sağlık sorununu ileri sürerek istifa ediyor ve tazminat vs istiyor. Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,969 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp