Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

internet ile ilgili

Başlatan by-ali, Mayıs 29, 2012, 05:44:13 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba konuyu nereye açacağımı tam olarak bilemedim. Yeni üye olduğum için buraya açmaya karar verdim eğer yanlış yere konu açtıysam lütfen kusura bakmayın.

90 Dairelik bir sitede oturuyorum. Dairelerden birinde ev sahibiyim.
Sitemiz  A-1, B-1, C-1 ve A-2, B-2, C-2  diye bloklara ayrılıyor(45+45). Toplamda 90 daireye sahip bir site.
Bulunduğumuz sitede internetimiz aşırı yavaş.Örneğin 8 Mbps (Mbit) internet hızını kullananlar en fazla 1 mbps veya 2 mbps ile internete bağlanıyor. ttnet ile görüştüğümüzde bulunduğumuz sitenin santrale olan uzaklığından dolayı( 3-4 km) en fazla bu hızlarda bağlanabileceğimizi söylediler veya bulunduğumuz siteye ait (yani bu şekilde site ve toplu konutlarda) T11 denilen Fibernet Santral panelini(kutusunu) yerleştiriyorlarmış. Eğer bu panel yerleştirilirse internet hızımız artacakmış. Artık  3-4 km uzaktan değil T11 Santral panelinin kurulduğu yerden internete bağlanacağımızı söylediler.

Bunun üzerine site yöneticisi ile görüşen ttnet yetkilileri durumu anlatmışlar ve yönetici T11 cihazının, sitenin bodrum katına kurulmasına onay vermiş. Onay verdikden ve imzayı attıktan sonra sistem bodrum katına kuruldu tam aktif olacaktı ki 1.katta yani sistemin kurulduğu yerin üstünde ikametgah eden kişi takılan cihazın sökülmesini istemiş ve sökülmeyince şikayette bulunmuş. Bunun üzerine yönetici onay vermesine rağmen sistem aktif edilmedi. Aradan 1, 1-5 ay geçtikden sonra ttnet yetkilileri kurudkları cihazı sökmek zorunda kaldılar ve sitenin dışına sokağa telefon kulübesi içerine yerleştirdiler ama bunu geçici çözüm olarak dışarıya koyduklarını söylediler. Cihaz dışarıya kuruldu aktif oldu şuan internetimiz de sıkıntı yok 20 mbps (mbit) ile internete bağlanıyorduk.Cihaz kurulalı yaklaşık 1,5 ay olmuştu ki ttnet yetkileri dışarıya kurulan cihazın söküleceğini söyledi. Bende bir site sakini olarak cihazın neden söküldüğünü ve tekrar ne zaman kurulacağını sorduğumda. T11 cihazının ses kartlarının yandığını ve tadilat olacağını hatta söküleceğini söylediler zaten dışarıya geçici olarak kurmuştuk (kurulan cihaz dışarıya uyumlu değil) dediler. Peki cihaz sökülürse ne olacak bu cihaz bizim siteye özel 90 daire için değil mi dediğimizde "kusura bakmayın cihazı dışarı da tutma imkanımız yok ilk başta site içerisinde kurulmuş olsaydı sorun olmayacaktı fakat site sakinlerinden 1 kişinin istememesi üzerine site içerisine kuramıyoruz dedi.

Şimdi size sorularım
1-Site yöneticisi imza toplamadan karar vermiş cihazın kurulmasını onaylamış sonradan 1 kişi yüzünden cihazın oradan sökülmesini istemiş burada yöneticiye ne gibi bir yaptırım olabilirdi

2- 45 + 45 dairede 1 kişinin istememesi yüzünden cihaz söküldü ve tekrar site içerisine kurulmasını istemiyor bu durumda ne yapmamız gerekiyor.

3- Site yönetici aracılığıyla değil kendi çabalarımızla sitede tek tek dolaşarak imza toplasak geçerli olur mu.

Kusura bakmayın biraz uzunca bir anlatım ve soru oldu. Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar cevap vermenizi rica ediyorum.

Teşekkürler

Örnek hız testleri:
T11 cihazı kurulmadan önce
traffic.gif

T11 cihazı kurulduktan sonraki hız
traffic.gif
Linkback: internet ile ilgili


  • Gösterim 6,140 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler