Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

güvenlik kamerası kurulması hakkında

Başlatan homersimpson, Ocak 12, 2009, 12:29:31 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İyi günler,

Apartmana kurulan kamera sistemi ile ilgili bir problemimiz var.
35 daireli bir apartmanın genel kurulunda yönetime güvenlik kamerası sistemi kurulması ve özel güvenlik tutulması konusunda yetki verilmiş. (14 kat maliki + 8 vekil). Ne tür bir sistemin nasıl kurulacağına dair bir açıklama yapılmamış.  Hazırlanan işletme projesinde bu işe dair herhangi bir atıfta bulunulmamış.

ardından yönetim buna dayanarak bir güvenlik şirketi ile anlaşma yapmış ve apartman geneline kameralar yerleştirmiştir. Bunun finansmanı için apartman aidatları arttırılmış, ek olarak da kamera sisteminin finansmanı için kat maliklerinden ekstra ödeme talep edilmiştir. Bu talepler güvenlik şirketiyle sözleşme yapılıp, kamera sistemi takıldıktan sonra yapılmıştır.  Kat maliklerinden ek maliyetleri onayladığını belirten bir belge alınmamış ve işletme projesi değişikliğine gidilmemiştir.

Sorularım şu yönde;

1- kat maliklerinde alınan bu kararın bağlayıcılığı nedir. Vekil imzalarla alınan bu yetki geçerli midir ? yoksa yeni kanuna göre kat maliklerinin 4/5 onayı gerekli midir ?

2- işletme projesinde maliyeti belirtilmediği için, iş yapılmadan önce kat maliklerinden bu masraflara izin verdiğini belirten bir onay alınması gerekli midir ? gerekiyorsa bu çoğunluk nedir, vekil imza yeterli midir ?

3- işletme projesinde değişiklik gerekir mi ?

4-anlaşıldığı üzere ben karara muhalif edenler arasındayım. İstenen ekstra ödemeleri yapmadım. Hukuki haklarım nelerdir ?


teşekkürler


Linkback: güvenlik kamerası kurulması hakkında


  • Gösterim 9,741 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 1 Yanıtlar
Merhabalar arkadaşım ...Bu sorunun cevabı ne oldu....Bende aynı sorundan şikyetciyim ama cevabı bilen yok galiba...


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler