Mart 23, 2019, 08:49:33 öö

Haberler:

Sayın Üyelerimiz ! Lütfen Beklememeniz Adına Forum'da Sorunuz İle İlgili Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız.!
Arama Sayfasına Ulaşmak için ! ! Arama Parametleri Oluştur


katmulkiyeti.com

Kat Mülkiyeti, Komşuluk İlişkileri, Apartman, toplu Yapı , Tesis Yönetimi İle İlgili Tüm Soru ve Sorunlarınız İçin

güvenlik kamerası kurulması hakkında

Başlatan homersimpson, Ocak 12, 2009, 03:44:31 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İyi günler,

Apartmana kurulan kamera sistemi ile ilgili bir problemimiz var.
35 daireli bir apartmanın genel kurulunda yönetime güvenlik kamerası sistemi kurulması ve özel güvenlik tutulması konusunda yetki verilmiş. (14 kat maliki + 8 vekil). Ne tür bir sistemin nasıl kurulacağına dair bir açıklama yapılmamış.  Hazırlanan işletme projesinde bu işe dair herhangi bir atıfta bulunulmamış.

ardından yönetim buna dayanarak bir güvenlik şirketi ile anlaşma yapmış ve apartman geneline kameralar yerleştirmiştir. Bunun finansmanı için apartman aidatları arttırılmış, ek olarak da kamera sisteminin finansmanı için kat maliklerinden ekstra ödeme talep edilmiştir. Bu talepler güvenlik şirketiyle sözleşme yapılıp, kamera sistemi takıldıktan sonra yapılmıştır.  Kat maliklerinden ek maliyetleri onayladığını belirten bir belge alınmamış ve işletme projesi değişikliğine gidilmemiştir.

Sorularım şu yönde;

1- kat maliklerinde alınan bu kararın bağlayıcılığı nedir. Vekil imzalarla alınan bu yetki geçerli midir ? yoksa yeni kanuna göre kat maliklerinin 4/5 onayı gerekli midir ?

2- işletme projesinde maliyeti belirtilmediği için, iş yapılmadan önce kat maliklerinden bu masraflara izin verdiğini belirten bir onay alınması gerekli midir ? gerekiyorsa bu çoğunluk nedir, vekil imza yeterli midir ?

3- işletme projesinde değişiklik gerekir mi ?

4-anlaşıldığı üzere ben karara muhalif edenler arasındayım. İstenen ekstra ödemeleri yapmadım. Hukuki haklarım nelerdir ?


teşekkürler


Linkback: güvenlik kamerası kurulması hakkında Mesajı Paylaş


  • Gösterim 8,499 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 1 Yanıt
Merhabalar arkadaşım ...Bu sorunun cevabı ne oldu....Bende aynı sorundan şikyetciyim ama cevabı bilen yok galiba... Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş furl Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp