Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Fon Parası yatırım bütçesi olarak nasıl kullanılır?

Başlatan castortroy, Ekim 15, 2010, 11:14:01 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Önce böyle bir site kurduğunuz için sizlere teşekkür ederim. Sorularımı sormadan önce sitenin arama kısmından gerekli aramayı yaptım ama benim konum spesifik bir konu olduğundan soru sormak durumundayım.

Merhaba,

Apartmanımızda bir toplantı yapıldı ve bir bütçe oluşturuldu. Buna göre yeni bütçede fon parası 10 TL' den 75 TL' ye yükseltildi ve genel kurulda kabul edildi. Her ay aidatın içinde bu para "fon parası" adı ile gösteriliyor ve kiracılar dahil bu para alınıyor.

Eski fon parası apartmanın temizlik giderleri ile asansör bakımı, doğal gaz kazanı gibi giderler için toplanıyordu. Şimdi ise bu para ile bunlarla beraber kapıcının kıdem tazminatı finanse edilecek. Ancak şöyle bir durum var. Kapıcının 25 senesinin dolmasına 3 yıl var ve 1.5 senede şimdiki toplanan para ile bu finanse edilebiliyor. İlk 1.5 senelik dönemde biz apartmanımıza bu paradan enerji kimlik belgesine uyum amacı ile fotoselli lamba, kamera güvenlik sistemi, görüntülü diyafon(çok hırsızlık oldu son dönemde), yeni apartman kapısı ve yangın tertibatı kurdurmak istiyoruz.

Sorularım şunlar:
1) Bu fon bütçesinin temizlik ve bakım giderleri hariç (bunlar işletme bütçesinde fon içerisinde belirtilmedi ama 8 TL olarak kabul edebiliriz) 67 TL' si fotoselli lamba, güvenlik, yeni kapı ve yangın tertibatına harcanabilir mi?
2) Bunun için genel kurul  kararı mı almak gerekir?
3) Eğer karar alınacak ise olağanüstü genel kurul nasıl yapılmalı, ne gerekçe ile apartman genel kurulu olağanüstü toplantıya çağrılmalı?
4) Bu toplantıda karar yeter ve toplantı yeter sayısı ne olmalıdır.

Çalışmalarınızda başarılar diler, iyi günler dilerim.
Metin
Linkback: Fon Parası yatırım bütçesi olarak nasıl kullanılır?


  • Gösterim 4,843 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler