Mart 23, 2019, 08:29:02 öö

Haberler:

Sayın Üyelerimiz ! Lütfen Beklememeniz Adına Forum'da Sorunuz ile ilgili Daha Önce Verilen Cevaplar ile ilgili Küçük Bir Araştırma Yapınız.!
 Her Sayfanın Sag Üst Köşesindeki Ara... Kutusuna Konu ile ilgili Bir iki Kelime Yazarak Benzer Cevaplara Ulaşınız! Arama Parametleri Oluştur


katmulkiyeti.com

Kat Mülkiyeti, Komşuluk İlişkileri, Apartman, toplu Yapı , Tesis Yönetimi İle İlgili Tüm Soru ve Sorunlarınız İçin

Fon Parası yatırım bütçesi olarak nasıl kullanılır?

Başlatan castortroy, Ekim 15, 2010, 02:29:01 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Önce böyle bir site kurduğunuz için sizlere teşekkür ederim. Sorularımı sormadan önce sitenin arama kısmından gerekli aramayı yaptım ama benim konum spesifik bir konu olduğundan soru sormak durumundayım.

Merhaba,

Apartmanımızda bir toplantı yapıldı ve bir bütçe oluşturuldu. Buna göre yeni bütçede fon parası 10 TL' den 75 TL' ye yükseltildi ve genel kurulda kabul edildi. Her ay aidatın içinde bu para "fon parası" adı ile gösteriliyor ve kiracılar dahil bu para alınıyor.

Eski fon parası apartmanın temizlik giderleri ile asansör bakımı, doğal gaz kazanı gibi giderler için toplanıyordu. Şimdi ise bu para ile bunlarla beraber kapıcının kıdem tazminatı finanse edilecek. Ancak şöyle bir durum var. Kapıcının 25 senesinin dolmasına 3 yıl var ve 1.5 senede şimdiki toplanan para ile bu finanse edilebiliyor. İlk 1.5 senelik dönemde biz apartmanımıza bu paradan enerji kimlik belgesine uyum amacı ile fotoselli lamba, kamera güvenlik sistemi, görüntülü diyafon(çok hırsızlık oldu son dönemde), yeni apartman kapısı ve yangın tertibatı kurdurmak istiyoruz.

Sorularım şunlar:
1) Bu fon bütçesinin temizlik ve bakım giderleri hariç (bunlar işletme bütçesinde fon içerisinde belirtilmedi ama 8 TL olarak kabul edebiliriz) 67 TL' si fotoselli lamba, güvenlik, yeni kapı ve yangın tertibatına harcanabilir mi?
2) Bunun için genel kurul  kararı mı almak gerekir?
3) Eğer karar alınacak ise olağanüstü genel kurul nasıl yapılmalı, ne gerekçe ile apartman genel kurulu olağanüstü toplantıya çağrılmalı?
4) Bu toplantıda karar yeter ve toplantı yeter sayısı ne olmalıdır.

Çalışmalarınızda başarılar diler, iyi günler dilerim.
Metin
Linkback: Fon Parası yatırım bütçesi olarak nasıl kullanılır? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 3,908 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş furl Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp