Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Çocukların Bina Otoparkında Oyun Oynaması

Başlatan donji, Haziran 14, 2017, 09:32:36 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 9 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Arkadaşlar bizim binamızda çocuklar otopark alanında oyun oynuyotlar çünkü  çocuklar için ayrılmış özel bir alan yok ve bu durum bina sakinleri arasında sıkıntı çıkartıyor çocuğu olmayan bina sakinleri; bu alan projede otopark çocuklar burda oyun oynayamaz diyor oyun oynayan çocukları sürekli olarak ikaz ediyor ve bahçeden çıkmaları için söylemlerde bulunuyorlar ve bu durum sakinler arasında gerginlik yaşatıyor , öncelikle öğrenmek istediğim otoparkta çocuklar oyun oynayamaz diye bir hüküm varmı varsa kanunu yönetmeliği nedir. oynayabilirse bunun kanunu yönetmeliği nedir.
Linkback: Çocukların Bina Otoparkında Oyun Oynaması


  • Gösterim 6,309 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 3 Yanıtlar
#1
Sayın donji:

Onaylı mimari projede açık veya kapalı otopark olarak yapılan ve kullanılan alanlar 634 s Kat Mülkiyeti Kanunu'na göre ortak alanlardan olup bu hali ile yönetilir. Otopark kullanımı bağımsız bölümlerin arsa payı ile ilintilidir ve de başka amaç için kullanılamaz.

Otopark Yönetmeliği
Resmi Gazete Tarihi: 01.07.1993 Resmi Gazete Sayısı: 21624

Otoparkların Amacı Dışında Kullanılamayacağı:

Madde 8- Yapı kullanma izni alındıktan sonra otopark yerleri plan ve yönetmelik hükümlerine aykırı olarak başka amaçlara tahsis edilemez.

Belediyeler, bina otoparklarının kullanımını engelleyici her türlü ihlalleri önlemekle yetkili ve görevlidirler. Aksi uygulamalarda İmar Kanununun ilgili hükümleri uygulanır.

Sayın donji:

Çocukların oyun alanının olmaması sıkıntılı bir durum. Otolara tahsis edilen otopark alanında da çocukların oyun oynamasının, vakit geçirmesinin son derece tehlikeli olduğunun da bilincinde olduğunuzu düşünüyorum. Binanızın yerleşim alanını bilmemekle beraber çocuklar için sadece çocuklara tahsis edilen bir alan yaratmanız daha doğru olur düşüncesindeyim.

Saygılar.
Yazdıklarımın hukuki bir geçerliliği yoktur. Bilgi paylaşımıdır. Doğruluğu tartışılır.
Hak ve Sorumluluklarınızı ''Yönetim Planı'' ve ''634 s KMK'' nu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

#2
Sadece otopark değil, tüm ortak alanlar amacı dışında kullanılamaz.

Örneğin SIGINAKTA eşya deposu yapıp da yangın vb. hallerde insanların sığınması engellenir ve/veya ölümlü kaza sonucu ortaya çıkarsa, yönetici Ağır Ceza Mahkemesinde hesap verir.

Otoparkın çocuklara, çocukların otopark ve araçlara yarattığı risk ufak tefek değildir.

Biz de eskiden sokakta maç yaparken araba yaklaştığında, "bi dakka araba geliyooo." derdik. Araba geçince de fabrika ayarlarımıza geri dönekek maça devam ederdik.

Yani vukuat ya da şikayet yoksa sorun olmaz. Ama varsa...

Bence oynayamazlar ister çocuğu olsun ister olmasın kimseyi evinde rahatsız edemezsin çocuk oyun alanının yapılmaması orda oturan kat sahibinin suçu değil ortak kullanım alanında bir kişi bile rızası olmadan kimse oynayamaz


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler