Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Apt.Ortak Su Kullanımı Paylaşımı

Başlatan emin bey, Ocak 13, 2021, 05:57:44 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Dokuz katlı 24 haneli zemini dükkanlardan oluşan bir apartman da boş duran dairemiz var . Bu daire için Aidat ve pay ölçer sistemden %30 payımıza düşen doğalgaz faturasını yasal nedenlerden dolayı ödüyorum . Ayrıca eskiden 9 TL olan soğuk su bedelini de ödüyordum ( Apt. ortak alanları kullanımını düşünerek ) . Ama soğuk su bedelini katı atık gider dahil ettiklerini söyleyerek bana 25 TL su faturası paylaşımı yansıtmaya başladılar . Ben de Su parasını tamamen ödememeye başladım . Bu konu ile alakalı yasal hakları var mı . Bana yasal yaptırımları olabilir mi . Daire de ikamet eden yok , elektrik aboneliği yok . Dolayısıyla daire de su kullanımı olmayınca katı atıkta oluşmuyor . Neden başkalarının atıklarına ortak olayım diye düşünüyorum . Meblağ küçük görünebilir ama yönetim bina müteahhidinde olduğundan sürekli dayatmaları mevcut . Oturma ruhsatında yer almasına rağmen kapalı otoparka asansör ve merdivenlerden ulaşımı kapattı . Hiçbir şekilde kullanamıyoruz . Ama başka bir bloka bağlantısı var orayı kapatmıyor . Savunması orası daha çok aidat ödüyor şeklinde . Apartmanın zeminde kapıcı dairesi olarak adlandırılan dairesini ortadan bölüp , arkada ki açık otoparka ikinci bir dış kapı ekledi . Bunların yasal olup olmadığını öğrenebilir miyim ya da nasıl öğrenirim .
Linkback: Apt.Ortak Su Kullanımı Paylaşımı


  • Gösterim 662 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 1 Yanıtlar
Müteahhidinizin mimari projeye aykırı olan uygulamalarının hiç birisi yasal değil .
Anlaşılan iskan da alınamamış. (Soğuk su bedeli ifadesine göre ) . Su bedeli ifadesi ile "katı atık bedeli" ifadesinin ne ilgisi olduğunu anlayamadım. Sanırım ortak giderlerin düşürülmesi için "çöp toplama" işlemini ücretli olarak bir kişiye yaptırıyorlar.

Bu tip kararlar genel kurullarda / temsilciler kurullarında alınmadıkça ve tapu sicilinde kayıtlı olan yönetim planında bulunmadıkça şüpheli yaklaşılmalı. Sizin anayapınızda geçici yönetim var anlaşılan. Geçici yönetim sürecinde bu tür anlaşılmaz uygulamalar olabiliyor.

Geçici yönetiminiz var ise ve genel kurullar yapılmıyor ise de söz konusu taleplere tapu sicilinizdeki yönetim planınızı okuyarak uygulamalarda sorun görüyorsanız geçici yönetime itiraz edebilirsiniz, yapılacak icra takiplerine de itiraz edebilirsiniz. Dava açabilirsiniz.

Diğer taraftan binanız eğer hala iskan müsaadesi almamış ise mimari projeye aykırı kullanımlar için belediyenize şikayet müraacatı yapmadan evvel bu usulsüz kullanımların, açılan geçitlerin sıkıntı yaratacağını geçici yönetim ve müteahhitiniz ile görüşerek uzlaşma amacı ile kullanabilirsiniz.

   
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler