Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

yönetici karari

Başlatan madur ev sahibi, Mayıs 21, 2019, 04:09:47 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

merhaba çok üzgünüm.lutfen bana bir akıl verin.cati katta oturan ev sahibiyim.2 yıldır akıyor ve 2 yıl evvel yönetime söyleyince dis cephe yapılacak onu bekleyin beklemek istemiyorsanız çatıyı kendi cebinizden yaptirirsiniz dedi.o dönem parasıyla 4 bin dedi usta.beklemeye karar verdik tabi evin ici de mahvoldu.cati yada dis cephe de yapılmadı.
yönetici devretti yonetimi ve evini su bastı.dosemeler falan değişecekmiş mutfak dolaplari hersey.ust katlar yag dokuyor o yuzden patladi mutfak evyesinin borusu diyor.benim ne suçum var hasarım çok apartman ödeyecek diyor.yeni yöneticide yaptıralım diyor komşusu çünkü.toplanti yapalım dedim.dediki toplantı yapmadan da yaptırabiliriz buna hakkımız var dedi yeni yonetici.gercekten hakkı var mı?ayrıca ortak olmayan bölge için oy birliği gerekli değil midir?
sizce ne yapmaliyim.dava acabilirmiyim.cati ortak ama onun evi ortak değil.yonetimin tek başına karar vermesi su basan evin tadilatinin yapılması hakkında doğru mudur?buna hakkı var midir?cevaplarsanız çok minnettar olurum.

Linkback: yönetici karari


  • Gösterim 1,604 
  • Teknik Bina Yönetimi Konuları
  • 1 Yanıtlar
Çatı ortak alandır ve çatının giderlerini tüm kat malikleri arsa payı oranında karşılamalıdır. Çatıdan dolayı bağımsız bölümünüz zarar görmüş ise zararın karşılanması yönünde tüm malikler arsa payı oranında sorumludur. KMK Md. 38. e göre yönetici de kat maliklerinin vekili sıfatı ile bu zararı karşılamak ve ortak giderden yaptırmakla mükelleftir. Yöneticiniz bağımsız bölümünüzü kasadaki birikmiş para ile yaptırırsa her malik (siz de dahil) zararınızı arsa payı oranında karşılamış olur. Yöneticiniz doğrusunu yapıyor, bence çatınızın yapılması için bir an önce karar aldırmaya bakınız. Zararınızı da yönetici ortak giderde biriken para ile yaptırsın.
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler