Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

yönetici karari

Başlatan madur ev sahibi, Mayıs 21, 2019, 07:24:47 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

merhaba çok üzgünüm.lutfen bana bir akıl verin.cati katta oturan ev sahibiyim.2 yıldır akıyor ve 2 yıl evvel yönetime söyleyince dis cephe yapılacak onu bekleyin beklemek istemiyorsanız çatıyı kendi cebinizden yaptirirsiniz dedi.o dönem parasıyla 4 bin dedi usta.beklemeye karar verdik tabi evin ici de mahvoldu.cati yada dis cephe de yapılmadı.
yönetici devretti yonetimi ve evini su bastı.dosemeler falan değişecekmiş mutfak dolaplari hersey.ust katlar yag dokuyor o yuzden patladi mutfak evyesinin borusu diyor.benim ne suçum var hasarım çok apartman ödeyecek diyor.yeni yöneticide yaptıralım diyor komşusu çünkü.toplanti yapalım dedim.dediki toplantı yapmadan da yaptırabiliriz buna hakkımız var dedi yeni yonetici.gercekten hakkı var mı?ayrıca ortak olmayan bölge için oy birliği gerekli değil midir?
sizce ne yapmaliyim.dava acabilirmiyim.cati ortak ama onun evi ortak değil.yonetimin tek başına karar vermesi su basan evin tadilatinin yapılması hakkında doğru mudur?buna hakkı var midir?cevaplarsanız çok minnettar olurum.

Linkback: yönetici karari Mesajı Paylaş


  • Gösterim 487 
  • Teknik Bina Yönetimi Konuları
  • 1 Yanıt
Çatı ortak alandır ve çatının giderlerini tüm kat malikleri arsa payı oranında karşılamalıdır. Çatıdan dolayı bağımsız bölümünüz zarar görmüş ise zararın karşılanması yönünde tüm malikler arsa payı oranında sorumludur. KMK Md. 38. e göre yönetici de kat maliklerinin vekili sıfatı ile bu zararı karşılamak ve ortak giderden yaptırmakla mükelleftir. Yöneticiniz bağımsız bölümünüzü kasadaki birikmiş para ile yaptırırsa her malik (siz de dahil) zararınızı arsa payı oranında karşılamış olur. Yöneticiniz doğrusunu yapıyor, bence çatınızın yapılması için bir an önce karar aldırmaya bakınız. Zararınızı da yönetici ortak giderde biriken para ile yaptırsın. Mesajı Paylaş
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp