Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Terastan su sızıntısı

Başlatan ACK4006, Şubat 04, 2022, 01:53:46 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Öncelikle merhaba 4 katlı 7 daireli binamızın en üst katı tek daire üzerine yapılmış ve etrafı teras balkon olarak yapılmıştır.Terasa binadaki daire sahiplerinin ortak bir merdivenden çıkma imkanı bulunmamaktadır sadece en üst kattaki dairenin içerisinden geçiş imkanı bulunmaktadır.Bu terastan son yağışlarda bir alt katta bulunan dairemize su akıntısı olmuştur.Üst katta ki daire sahibi terasın ortak olan olduğunu çıkacak masrafın tüm daire sahiplerinden hisseleri oranında karşılanması gerektiğini söylemektedir.Konu ile alakalı nasıl bir yol izleyebilirim.
Linkback: Terastan su sızıntısı


  • Gösterim 1,034 
  • Teknik Bina Yönetimi Konuları
  • 1 Yanıtlar
#1
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş YapÖncelikle merhaba 4 katlı 7 daireli binamızın en üst katı tek daire üzerine yapılmış ve etrafı teras balkon olarak yapılmıştır.Terasa binadaki daire sahiplerinin ortak bir merdivenden çıkma imkanı bulunmamaktadır sadece en üst kattaki dairenin içerisinden geçiş imkanı bulunmaktadır.Bu terastan son yağışlarda bir alt katta bulunan dairemize su akıntısı olmuştur.Üst katta ki daire sahibi terasın ortak olan olduğunu çıkacak masrafın tüm daire sahiplerinden hisseleri oranında karşılanması gerektiğini söylemektedir.Konu ile alakalı nasıl bir yol izleyebilirim.

Merhaba,

Bağımsız alanların eklentileri ortak alan değildir. Fakat bu teras bağımsız alanın eklentisi mi yoksa bağımsız alan geçişi kendisi mi kapattı gibi sorularım oluştu. 8 veya daha fazla daire olsaydı bir yönetim planından bir karar defterinden vs. söz edebilirdik. Fakat 7 daire olduğu için yönetim planı var mıdır bilemiyorum.

-Tapu müdürlüğünden yönetim planı talep edin, yönetim planı varsa orada teras ile ilgili bir ibare var mı diye göz atın.
-Mimari proje ve/veya statik projeyi belediyeden elde etmeye çalışın.
-Teras ortak alan iken ve herkesin geçişine açık iken bağımsız alan sahibi kendisi geçişi kapattıysa, öncelikle geçişin açılmasını talep edebilirsiniz.
-Teras bağımsız alana eklenti olarak tahsis edilmiş ise ödemeye katılmak zorunda değilsiniz.

Kanunen esasa ve usule uygun olması için belgeler, evraklar, projeler üzerinden yürümek doğru olandır. Herhangi bir dayanak olmadan "teras ortak alandır" ya da "teras ortak alan değildir" demek mümkün değildir.

Saygılar...
Murat Çetin
Metrekare Yönetim

Yazmış olduğum tüm cevaplar bilgi paylaşımı ve yardım amaçlıdır, hukuki geçerliliği garanti edilmemekte olup, hukuk danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler