Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Site yonetimi

Başlatan kamil eyi, Haziran 25, 2019, 08:45:09 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ark mrh 3 sene site yönetimi 2 senedir denetim kurulu bsk olarak devam ediyorum seçimli olağan üstü toplantı talebini ve evrakları istememe rağmen yönetim kendince yok hükmünde bir dilekçe ile cvp verdi bildiğim kadarı ile KMK ya nazaran ben çağrıda bulunuyorum kat maliklerine fakat yönetim toplantıya katılmaz ise sen çal ben oyna misali tabirle nasıl olur yani kat maliklerini ben toplayıp toplantı sonrası karar defteri yerine A4 yazıp kararları yönetimi yeni yönetime tebliğ edebilir miyim yoksa kötü niyetli yönetici 3/1 KMK kat malikleri imza toplayıp mi yönetimi davet edelim yada mahkeme yolu mu mantıklı isin aslı yönetim gelmeden toplantı yapma şansım varmıdır ? Şimdiden tsk
Linkback: Site yonetimi


  • Gösterim 1,107 
  • Teknik Bina Yönetimi Konuları
  • 1 Yanıtlar
#1
Öncelikle durup dururken direk seçimli olağanüstü genel kurulu toplayamazsınız. Bunu yapabilmek için yaptığınız denetim sonucunda usulsuzlükler ve kat maliklerine verilen zararları tespit edip, bunu zimmetinizde bulunan denetleme kurul defterine rapor halinde yazmalı ve bu raporu da yönetim kuruluna tebliğ etmelisiniz. Daha sonra kat malikleri kurulunu yönetim kurulunun usulsüzlüklerinden dolayı görevden alınması ve yerine görev süresini tamamlamak üzere başka bir yönetim kurulu seçilmesine ilişkin gündem maddelerini içeren bir olağanüstü genel kurul tertip etmelisiniz. Çağrıları denetleme kurulu olarak siz yapabilirsiniz.

Yönetim kurulunu yönetim planında yazan zamanlarda, eğer yazmıyor kanuna göre üç ayda bir denetleyebilirsiniz. Yönetim kurulu denetime engel oluyor ise onlara evrakları, defterleri ve faturaları denetlenmek üzere teslim etmeleri için ihtarname gönderiniz ve buna da uymazlar ise sulh hukuk mahkemesine başvurarak hakimin müdahalesini isteyip bu belgeleri mahkemece getirtilmesini isteyebilirsiniz.

Nitekim yukarıda anlattığım gibi tüm belgelere ve defterlere hakimin müdahalesi ile ulaştıktan sonra yaptığınız denetim sonucunda usulsüzlük ve kat maliklerine zarar verildiğini tespit ederseniz tüm belggeler elinizde olacağından bunları yönetim kuruluna teslim etmeden olağanüstü genel kurulu toplarsınız ve defterler elinizde olacağından defter sorunu yaşamayacaksınız.

Diyelim denetimden sonra bit hata yapıp defterleri ve belgeleri geri teslim ettiniz, yönetim kurulu çağrılara uymaz ve gelmez ve alınan kararların yazılacağı kat malikleri kurulu karar defterini vermez ise siz aynen toplantınızı yapın, yönetimi görevden alın ve yerine yönetim seçin, bunu da karar defteri gibi bilgisayar ortamında hazırlayacağınız karara yazın, yönetim kurulunun toplantıya katılmadığını, karar defterini getirmediğini ve vermediğine ilişkin tespitini de yazınız. Seçilen yönetim kurulu bu saatten sonra bu karar ile öncelikle görevden alınan yönetime noterden ihtarname çekerek elierindeki tüm belgeleri, defterleri teslim etmelerini istesin, buna uymazlar ise sulh hukuk mahkemesine başvurarak hakimin müdahalesini isteyiniz.
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler