Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Kira karsiligi binada calismak

Başlatan Utangac, Ağustos 22, 2019, 05:58:05 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sigortali bir iste guvenlik olarak calismaktayim 10 yıldır Bir binada kira karşılığı kaliyorum elektrik ve su parami kendim oduyorum binadan aldigim bir ucrette yok kapıcının yaptığı her işi yapmaktayım sadece servis hariç aidatları bile ben topluyorum binada Kazan var kışın yakıyorum sabah 07 aksam 22 arasi  aidatlarda sorun çıktığı için toplamak istemediğimi ve bankaya yatırılmasını istediğimi söyledim bu yüzden yönetici beni durduğum yerden çıkartmak ile tehdit etti mesajları telefonumda var bu haksilik degilmi10 yıl önce kira sözleşmesi imzalamıştık beni çıkartırsa ne yapabilirim saygılar
Linkback: Kira karsiligi binada calismak


  • Gösterim 1,492 
  • Teknik Bina Yönetimi Konuları
  • 1 Yanıtlar
Sosyal Güvenlik Kurumu, kira karşılığı kapıcılık hizmetleri anlaşmasını kabul etmez. 4A Sigortalılık kapsamında çalışan ve çalıştıran herkes iş kazası ve diğer SGK yükümlülüklerinden sorumludur.

Hiç kimse yasalarının önünde bir sözleşme yapamaz. Elinizdeki Kira sözleşmesi, sizin kapıcılık hizmetleri verdiğinizi ispatlayabilir eğer imzalar yetkili kişiler tarafından imzalanmış ise. Eğer imzayı atan işçi alma yetkisine sahip yönetici değilse de geçersiz olur.

Aynı zamanda ikametinizin anagayrimenkule ait olması size ödenen nakdi ödemeye ek olarak ayni ödemedir. (Örneğin size Hayat Sigortası yapılmış olsa bu ödeme de AYNİ ÖDEMEDİR)

Siz binada oturanlara hizmet ediyorsanız bu sizin çalışan olduğunuzu ispatlar ve yasalar dışında yapılan sözleşme ile işveren konumunda olan bina malikleri ve onun temsilcisi olan yöneticiyi sorumluluklardan kurtarmaz. Çok basit bir soru: Şu anda size mesai içerisinde (sözleşme yoksa Türkiye'deki genel mesai uygulaması kabul edilir) sakatlayıcı bir kaza geçirirseniz SGK bina sahiplerini ağır ceza ile muhatap edebilir ki bence kesinlikle eder. ŞU ana kadar hakkınızda sağlık kontrolü, eğitim vb. yükümlülüklerin yerine getirilmemesi bile bina sahiplerini sorumlu tutar.

Onun için yönetici ile tartışmadan önce orada ne zamandan beri çalıştığınızı ispat edecek şekilde çalışma bakanlığına CİMER ile başvuruda bulunun. (Kira kontratınızı kaybetmeyin ama bu kontratın yetkililer tarafından imzalanmış olması önemli)

Kısaca burada sorduğunuz soruları CİMER üzerinden tamamen doğru bilgilerle anlatınız. Siz avantajlı durumdasınız.

Eğer kira kontratınız yetkililer tarafından imzalanmamış ise hükümsüz kalır ve bina sahipleri oturduğunuz daireyi işgalci sıfatı ile tahliye etmenizi isteyebilir.

Bunlar önemli, selamlar.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler