Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Kamera Sistemi Yapılması Hakkında

Başlatan hasanalpaslan, Temmuz 22, 2019, 06:28:34 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar,

Binamızda toplam 17 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Yakın zamanda bir hırsızlık olayı olduğundan kamera sistemi yaptırmak istiyoruz. Fakat 1 kişi itiraz ediyor. Burada problem olan şey  17 dairenin 8 tanesi bu 1 kişiye ait . Sanrım 8 dairenin 1 ya da 2 sini çocuklarının üzerine yaptırmış. Özetle 17 bağımsız bölümde 8 bağımsız bölümün sahibi 2 kişi. Bu kişiler kabul etmediği sürece kamera sistemi yaptıramaz mıyız ? Cevap için şimdiden teşekkürler.
Linkback: Kamera Sistemi Yapılması Hakkında Mesajı Paylaş


  • Gösterim 625 
  • Teknik Bina Yönetimi Konuları
  • 2 Yanıt
Kat malikleri kurulunda çoğunlukla alacağınız karar ile bütçesini onaylayıp yaptırabilirsiniz. Diğer kat maliklerinin tamamı toplantıya katılırsa kararı alabilirsiniz. Ayrıca 17 bağımız bölümü bulunan bir ana taşınmazda bir kişi en fazla 5 bağımız bölüm için oy kullanabilir. Diğer ikisini de ekleyelim en fazla 7 oy eder ve siz 10 kişi ile bu kararı rahatlıkla alabilirsiniz. Bu konuya ilişkin özel bir gündem ile kat malikleri kurulunu toplayınız, kararı alınız ve bütçesini onaylayınız.

AlıntıII - Yeter sayı:
Madde 30 - Kat malikleri kurulu, kat maliklerinin sayı ve arsa payı bakımından yarısın-dan fazlasiyle toplanır ve oy çokluğuyla karar verir.

AlıntıIII - Oya katılma:
Madde 31 - Her kat maliki, arsa payı oranına bakılmaksızın, bir tek oy hakkına sahiptir.
Anagayrimenkulde birden ziyade bağımsız bölümü olan kat maliki, her bağımsız bölüm için ayrı bir oy hakkına sahiptir; bununla beraber onun malik olduğu bağımsız bölümlerin sayısı ne olursa olsun, sahip olacağı oy sayısı bütün oyların üçte birinden fazla olamaz; oy hesabı yapı-lırken kesirler gözönüne alınmaz.
Mesajı Paylaş
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.