Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Kamera Sistemi Yapılması Hakkında

Başlatan hasanalpaslan, Temmuz 22, 2019, 03:13:34 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar,

Binamızda toplam 17 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Yakın zamanda bir hırsızlık olayı olduğundan kamera sistemi yaptırmak istiyoruz. Fakat 1 kişi itiraz ediyor. Burada problem olan şey  17 dairenin 8 tanesi bu 1 kişiye ait . Sanrım 8 dairenin 1 ya da 2 sini çocuklarının üzerine yaptırmış. Özetle 17 bağımsız bölümde 8 bağımsız bölümün sahibi 2 kişi. Bu kişiler kabul etmediği sürece kamera sistemi yaptıramaz mıyız ? Cevap için şimdiden teşekkürler.
Linkback: Kamera Sistemi Yapılması Hakkında


  • Gösterim 1,171 
  • Teknik Bina Yönetimi Konuları
  • 2 Yanıtlar
Kat malikleri kurulunda çoğunlukla alacağınız karar ile bütçesini onaylayıp yaptırabilirsiniz. Diğer kat maliklerinin tamamı toplantıya katılırsa kararı alabilirsiniz. Ayrıca 17 bağımız bölümü bulunan bir ana taşınmazda bir kişi en fazla 5 bağımız bölüm için oy kullanabilir. Diğer ikisini de ekleyelim en fazla 7 oy eder ve siz 10 kişi ile bu kararı rahatlıkla alabilirsiniz. Bu konuya ilişkin özel bir gündem ile kat malikleri kurulunu toplayınız, kararı alınız ve bütçesini onaylayınız.

Alıntı YapII - Yeter sayı:
Madde 30 – Kat malikleri kurulu, kat maliklerinin sayı ve arsa payı bakımından yarısın-dan fazlasiyle toplanır ve oy çokluğuyla karar verir.

Alıntı YapIII - Oya katılma:
Madde 31 – Her kat maliki, arsa payı oranına bakılmaksızın, bir tek oy hakkına sahiptir.
Anagayrimenkulde birden ziyade bağımsız bölümü olan kat maliki, her bağımsız bölüm için ayrı bir oy hakkına sahiptir; bununla beraber onun malik olduğu bağımsız bölümlerin sayısı ne olursa olsun, sahip olacağı oy sayısı bütün oyların üçte birinden fazla olamaz; oy hesabı yapı-lırken kesirler gözönüne alınmaz.
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler