Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Dükkanın Balkon Altın 1.5 en * 27 uzunluk metrekarelik alan dükkana dahil etme

Başlatan KIZGIN, Ocak 28, 2021, 04:58:52 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 28, 2021, 04:58:52 ös Son düzenlenme: Ocak 29, 2021, 02:52:12 öö KIZGIN Sebep: ek yapıldı
İyi günler
sitenin altında bulunan dükkan binanın balkon altı olarak adlandırdığımız 1.5 en * 27 uzunluk metre karelik alanı dükkana dahil etmiştir. balkon altını dükkana dahil etme konusunda muvaffakatname almadan bu alanı çevirip kullanabilirmi?
Balkon altını dükkana dahil ettikten sonraki kaldırımı ölçtüğümüzde çevirdiği yerin yola mesafesi 3metre buda etkenmidir?
belediye de bu işyerine balkon altını dükkana dahil ettikten sonra denetimde ruhsat vermiştir buda doğru bir uygulamamıdır?
Teşekkürler.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Linkback: Dükkanın Balkon Altın 1.5 en * 27 uzunluk metrekarelik alan dükkana dahil etme Mesajı Paylaş


  • Gösterim 409 
  • Teknik Bina Yönetimi Konuları
  • 1 Yanıt
İskan almış yapılarda, dükkan bağımsız bölüm kat maliki tüm maliklerden muvafakat almadan bu değişikliği yapamaz. Her halükarda Kat Mülkiyeti Kanunu'na göre dava açılabilir.
İmar kanunu açısından ise;
bina ön cephe hattı ile parselin ön cephesi arasında kalan parsel bölümünde çekme mesafesi, imar planında yola olan mesafe belirtilmedikçe, en az 5 metredir. Yola cephesi olan bütün bahçelerin ön bahçe statüsünde olduğunu hatırlatalım. Birden fazla yola cepheli parsellerde uygulama imar planında belirtilmemiş ise geniş yol üzerindeki kenar, parsel ön cephesidir. Yolların eşit olması halinde ve köşe başı parsellerde dar kenar, parsel ön cephesidir.
Bu sebeple öncelikle imar planını belediyenizden kontrol ediniz.
Dükkan belediyenin ruhsat müdürlüğünden ruhsat almış durumdadır. Sizler öncelikle belediyenizin "İmar ve Şehircilik Müdürlüğü"'ne müracaat ediniz.
Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.