Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Blok temsilcisi seçimi

Başlatan HLY, Ocak 13, 2020, 01:09:31 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

MERHABALAR

Blok temsilcisi seçimi için toplantı gün ve saati Yönetim planına göre uygulandığı bir sitede eğerki
Bir blok için çoğunluk sağlanamıyor ve en uygun zaman konusunda müracaat varsa bu kural nasıl aşılır?Hukuki olarak yönetim planına uyulması şartmıdır.
Olağanüstü bir toplantı kararıyla aşılamazmı?
Linkback: Blok temsilcisi seçimi


:)
  • Gösterim 1,640 
  • Teknik Bina Yönetimi Konuları
  • 1 Yanıtlar
#1
Blok temsilcisi seçimleri, yönetim planında belirtilen zaman dilimi içerisinde yapılacak toplantıda yapılır. Toplantının olağan veya olağanüstü olmasının bir önemi yoktur. Çünkü hem sayı hem de arsa payı çoğunluğu aranmaktadır. İlk toplantıda çoğunluk sağlanamazsa 2. toplantı 7 gün sonra yapılır. Her iki toplantıda da blok yöneticisi seçimi için blok kat malikleri kurulunun hem sayı hem de arsa payı çoğunluğu aranmalıdır. Her iki toplantıda da blok yöneticisi seçimine yetecek kadar çoğunluk toplanmaz ve yönetici seçilemezse hakimin müdahalesi ve yönetici ataması istenmelidir. Bu süreçte eski yöneticinin görevi devam eder. Eğer akabinde temsilciler kurulu toplantısı yapılacaksa eski yönetici bu toplantıya katılır.

Diğer yandan çoğunluk sağlanmadan blok yöneticisi seçerseniz bu hukuksuz olur. Çoğunluk sağlanmadan yönetci seçilirse toplantıya katılıp aykırı oy kullanan ve şerh düşenler ile toplantıya katılmayıp tebliğ edenler bir ay içerisinde, diğerleri ise altı ay içerisinde blok yöneticisi seçimini dava etmezse bu süreler geçtikten sonra yönetici seçimi hukuk önünde geçerlilik kazanır.
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler