Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

petek problemi

Başlatan AHMET DEMİRSOY, Kasım 06, 2022, 02:34:49 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

108 DAİRELİ BİR APARTMANDA STANDART PETEKLER VAR.SONRADAN HABERSİZCE PETEK EKLEMELER OLMUŞ.BUNUN TESPİTİ İÇİN NE YAPMALI VE PETEĞİNİ ESKİ HALİNE ÇEVİRMEYENLER İÇİN KANUNEN BİR YAPTIRIM VARMIDIR.
Linkback: petek problemi


  • Gösterim 396 
  • Örnek Mahkeme Kararları
  • 4 Yanıtlar
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap108 DAİRELİ BİR APARTMANDA STANDART PETEKLER VAR.SONRADAN HABERSİZCE PETEK EKLEMELER OLMUŞ.BUNUN TESPİTİ İÇİN NE YAPMALI VE PETEĞİNİ ESKİ HALİNE ÇEVİRMEYENLER İÇİN KANUNEN BİR YAPTIRIM VARMIDIR.

Merhaba,

Öncelikle daire içinde kişiler istedikleri değişikliği yapabilir, yönetici dahi olsa buna müdahale etmek ya da sorgulamak gibi bir hak veya yetkiye sahip değildir. Fatura açısından düşünüyorsanız tereddüt etmenize yine gerek kalmaz çünkü dairenin içine giren su 1 peteğe ulaşıyorsa 1 peteklik enerji faturası öder, 5 peteğe ulaşıyorsa 5 peteklik fatura öder. Ama hayır bunların dışında bu eklemeler-ilaveler-eksiltmeler değiştirmeler vb. faaliyetler sebebiyle ortak alanlara ya da işlemi yaptıran daire dışında başka bağımsız alanlara da etki edecek şekilde bir problem var diyorsanız, veya bina ana yapısına zarar verecek ve/veya yönetim planına aykırı hareket edecek şekilde bir davranış mevcut diyorsanız sulh hukuk mahkemesine başvurmanız en doğrusu olacaktır. Onlar bilirkişi yollayarak gerekli keşif işlemlerini yaptırabilirler diye tahmin ediyorum.

Saygılar...
Murat Çetin
Metrekare Yönetim

Yazmış olduğum tüm cevaplar bilgi paylaşımı ve yardım amaçlıdır, hukuki geçerliliği garanti edilmemekte olup, hukuk danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.

daireye giren sıcak su ve miktarı çıkarken ne kadar sıcaklığı düştüğüne bakılara kalori hesaplanıyor diye biliyorum sayaç size hesaplayıp veriyor eğer daireye petek eklediyse daha fazla ısıtacak dairesini  daha fazla sayaç kalori hesaplayacaktır. burada adaletsizlik olması için pay hesabı yapılamıyor olması gerekir

DAİRELER ISI PAY ÖLÇER KULLANMIYOR (DÜZ PETEK MANTIĞI),KİMİN PETEK TAKTIĞI BELLİDE DEĞİL,GÖZÜ AÇIKLAR PETEK BÜYÜTÜYOR. AZ PARA VERİYOR, BİZ BUNLARI TESPİT EDİP YA EK PARA TALEP EDECEĞİZ YADA SÖKTÜRECEĞİZ.
SAYGILARIMLA.
AHMET DEMİRSOY...
0533,218,30,89

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş YapDAİRELER ISI PAY ÖLÇER KULLANMIYOR (DÜZ PETEK MANTIĞI),KİMİN PETEK TAKTIĞI BELLİDE DEĞİL,GÖZÜ AÇIKLAR PETEK BÜYÜTÜYOR. AZ PARA VERİYOR, BİZ BUNLARI TESPİT EDİP YA EK PARA TALEP EDECEĞİZ YADA SÖKTÜRECEĞİZ.
SAYGILARIMLA.
AHMET DEMİRSOY...
0533,218,30,89

Size tavsiyem enerji tüketim paylaşımlarının hesaplanması için pay ölçer-kalorimetre vb. yöntemlere geçiş için karar alın ve ilgili ekipmanları taktırın. Bahsettiğiniz tespit ve ek ücret talebiniz kısa vadede size çözüm olabilir fakat bu şekilde uzun vadede her zaman sorunlar yaşayabilirsiniz diye düşünmekteyim.
Saygılar...
Murat Çetin
Metrekare Yönetim

Yazmış olduğum tüm cevaplar bilgi paylaşımı ve yardım amaçlıdır, hukuki geçerliliği garanti edilmemekte olup, hukuk danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler