Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Garaj Otopark Zaten Büyüklüğü Yeterli Olmayan Alanın Bir kısmını daha kapatmak

Başlatan Delux06, Ekim 11, 2020, 07:20:23 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba 18. Dairelik bir apatmanda oturmaktayım. Garajın büyüklüğü 9 Araç alacak kadar 
Binada oturan kişiler toplantı oturma alanı gibi bir yer yapmak istiyor bunun için 9 araçlık yerden 1 Araçlık yer kapatmak istiyor. Çoğunluğun kararı ile bu yapılabilir mi ? Çoğunluk isterse ve yaptırılırsa 1 kişi mahkemeye başvurursa  garaj yeri zaten yeterli değil  ve daha da küçültüldü ve işgal ediliyor.  1 araçın gireceği yeri işgal ettiler diye  yönetimin oy birliğiyle aldığı karar iptal olup mahkeme bozar mı ?

 Not: Garajda yapılacak 1 araçlık yerin kapatılacağı kısım apartman sığınadağına da ait olabilirmiş müteahhit sığınağın az bir kısmını  garaja dehil etmiş  tam emin değilim birinden duydum doğru mu değil mi  bilmiyorum . Eğer bu bilgi doğru ise   çoğunluğun  tamam oybirliğiyle garajın küçülmesine neden olacak toplantı için yaptırılacak  alanın yaptırılmasına  yasal yoldan engel olunabilir mi ?

18. Dairelik apartmanda  9 araçlık  yer var ve yeterli değil daha da küçültmek istiyorlar eğer sırf toplantı için yer yapılırsa graj  8 araçlık yer olacak

Yönetimin çoğunluk yaptıralım derse oy birliğiyle aldığı karar nasıl iptal edilebilir yada engel olunabilir yasal yollardan mümkün mü? bilgi verebilirseniz çok sevinirim .

Linkback: Garaj Otopark Zaten Büyüklüğü Yeterli Olmayan Alanın Bir kısmını daha kapatmak


  • Gösterim 1,986 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 YanıtlarPaylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz
sag taraf reklam alanı
sol taraf reklam alanı