Katmülkiyeti.Com

İzoder Dergi


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Garaj Otopark Zaten Büyüklüğü Yeterli Olmayan Alanın Bir kısmını daha kapatmak

Başlatan Delux06, Ekim 11, 2020, 10:35:23 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba 18. Dairelik bir apatmanda oturmaktayım. Garajın büyüklüğü 9 Araç alacak kadar 
Binada oturan kişiler toplantı oturma alanı gibi bir yer yapmak istiyor bunun için 9 araçlık yerden 1 Araçlık yer kapatmak istiyor. Çoğunluğun kararı ile bu yapılabilir mi ? Çoğunluk isterse ve yaptırılırsa 1 kişi mahkemeye başvurursa  garaj yeri zaten yeterli değil  ve daha da küçültüldü ve işgal ediliyor.  1 araçın gireceği yeri işgal ettiler diye  yönetimin oy birliğiyle aldığı karar iptal olup mahkeme bozar mı ?

 Not: Garajda yapılacak 1 araçlık yerin kapatılacağı kısım apartman sığınadağına da ait olabilirmiş müteahhit sığınağın az bir kısmını  garaja dehil etmiş  tam emin değilim birinden duydum doğru mu değil mi  bilmiyorum . Eğer bu bilgi doğru ise   çoğunluğun  tamam oybirliğiyle grajın küçülmesine neden olacak toplantı için yaptırılacak  alanın yaptırılmasına  yasal yoldan engel olunabilir mi ?

18. Dairelik apartmanda  9 araçlık  yer var ve yeterli değil daha da küçültmek istiyorlar eğer sırf toplantı için yer yapılırsa graj  8 araçlık yer olacak

Yönetimin çoğunluk yaptıralın derse oy birliğiyle aldığı karar nasıl iptal edilebilir yada engel olunabilir yasal yollardan mümkün mü? bilgi verebilirseniz çok sevinirim .

Linkback: Garaj Otopark Zaten Büyüklüğü Yeterli Olmayan Alanın Bir kısmını daha kapatmak Mesajı Paylaş


  • Gösterim 95 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.