Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Komşu apartman bahçesi

Başlatan turkdogmus, Eylül 29, 2016, 12:46:35 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,
Konu kat mülkiyetiyle direk ilgili olmayabilir ama dolaylı yoldan ilişkili olabilir düşüncesiyle sizinle paylaşıyorum;
Eğimli bir bölgede kot' u yüksek olan yan apartmanın bahçesi tesfiye edildi ancak  zeminin bir bölümü çitle çevrili olan bizim bahçeye eğimli olarak yapılmış. Bu durumda Yan apartman bahçesinden yağmur suları bizim bahçeye sızarak yoğun yağışlarda bodrum katların zarar görme ihtimalini ortaya çıkıyor.
Yan apartmandan bahsi geçen tesfiye işleminin düzeltilerek eğimin bizim bahçe yönünde verilmemesini talep edebilir miyiz?  Bu talep kabul edilmezse hukuki yönden şansımız veya belediyeye yapılacak bir şikayetimizin tarafımız lehine sonuçlanması ne kadar olasıdır.

Teşekkür ederim.
Linkback: Komşu apartman bahçesi Mesajı Paylaş


  • Gösterim 3,204 
  • Diğer Konular
  • 1 Yanıt
Eylül 29, 2016, 02:31:02 ös #1 Son düzenlenme: Eylül 29, 2016, 02:32:53 ös ck0902
Sayın <turkdogmus>

Kanunları sonradan öğrenmeniz ya da hakkın doğduğu anda bilmiyor olmanız sizi haktan mahrum etmez. Dolayısıyla bu konuda yapacağınız her girişimin akibeti size katkı sağlayacaktır.

Öncelikle mimari açıdan hatalı hatta sakat bir durum meydana getiren yapılanma hakkında siz etkilenmeseniz bile kamu adına şikayette bulunabilirsiniz. Bu size karşı tazminat doğurmaz.  Bu nedenle, belediyeye giderek sözlü ifadelerinizle  kendilerine de danışıp, şikayet müracaatında bulunabilirsiniz. Ancak şikayetinizde özellikle ana konu olan eğim nedeniyle binanızda bulunan bodrum katların nem, su birikintisi, yıpranma, hatta uzun vadede taşıyıcı kolonların direncinin zayıflaması, bordum kattaki bağımsız bölümlerin satışı, kiralanması gibi konularda arsa payının (rayiç değerinin) zedelenmesi gibi risklerden bahis etmenizde yarar var.   

Zaman ilerledikçe, hem öğrendiğiniz konu ile ilgili mevzuatlar hem de mevcut risklerin son durumunu takip ederek, en sonunda profesyonel bir hukukçu ile yol alabilirsiniz.

"Yağışlı bir havada başka bir kimsenin şemsiyesini yanlış konumlandırarak sizin zarar görmenize sebep olması, sizde bir hakkın doğmasına neden olur. Mutlaka sorun(lar) ortak girişimlerle çözümlenmelidir."
Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.