Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Alt komşu sorunu

Başlatan Yasin 13721, Şubat 08, 2022, 04:04:10 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba arkadaşlar benim sorunum alt komşu sürekli alttan vuruyor,tehdit ediyo. evin içinde koşuşturduğumuzu söylüyor ama biz gerçekten gürültü yapmıyoruz normal hayatımızı Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap müzik açıyoruz ne geç saatlerde makine çalıştırıyoruz.sadece misafir geldiğinde gürültü oluyor onuda anlayışlı karşılamıyor. Ama bizi ne ile suçluyorsa kendisi yapıyor zemin katta oturduğu için o yapabiliyor.mahkemeye başvursam çare olurmu yoksa ben mi zararlı çıkarım
Linkback: Alt komşu sorunu


  • Gösterim 433 
  • Diğer Konular
  • 1 Yanıtlar
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş YapMerhaba arkadaşlar benim sorunum alt komşu sürekli alttan vuruyor,tehdit ediyo. evin içinde koşuşturduğumuzu söylüyor ama biz gerçekten gürültü yapmıyoruz normal hayatımızı Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap müzik açıyoruz ne geç saatlerde makine çalıştırıyoruz.sadece misafir geldiğinde gürültü oluyor onuda anlayışlı karşılamıyor. Ama bizi ne ile suçluyorsa kendisi yapıyor zemin katta oturduğu için o yapabiliyor.mahkemeye başvursam çare olurmu yoksa ben mi zararlı çıkarım

Merhaba Yasin bey,

Tahammül edilebilir gürültü seviyesi diye bir durum var. Alt komşunuzun da sizin de katlanmanız gereken belli bir gürültü seviyesi mevcut. Yanlış hatırlamıyorsam resmi birimler evlerin kapı kenarlarına bir sistem kurup gürültü seviyesini belli sürelerde ölçüyor, bu sistem daire içine de kuruluyor olabilir gerçekten tam olarak hatırlamıyorum. Fakat sonucunda şu olur;

-Alt komşunuz gerçekten tahammül edilebilir gürültü seviyesini geçiyorsa ve sizi/komşuları rahatsız ediyorsa para cezası alabilir, yani suçluysa cezasına hakim karar verir. Manevi tazminat kazanabilir misiniz bilemiyorum.
-Ses seviyesini siz geçiyorsanız, hem davacı hem suçlu görünürsünüz. Bulgura giderken pirinçten olursunuz. Karşı tarafta tazminat talep edebilir.
-Her iki kişi de (siz ve alt komşunuz) ses seviyesini geçmiyorsa, bunu sizin yerinize resmi birimler kanıtlamış olur, sadece bu iş için bir mesai harcamış olursunuz, yargı masrafı yapmış olursunuz.

Saygılar...
Murat Çetin
Metrekare Yönetim

Yazmış olduğum tüm cevaplar bilgi paylaşımı ve yardım amaçlıdır, hukuki geçerliliği garanti edilmemekte olup, hukuk danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler