Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yönetimi (Yöneticiliği) Devredemiyorum. Ayrıca yaptığım masraflar ne olacak?

Başlatan SELÇUK, Şubat 06, 2008, 03:17:02 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Selam.
Siteye yeni üye oldum.İki yıldır 18 daire iki dükkan olan binada yöneticiliği sürdürmekteyim.Akşam 1.olağan genel kurul toplantısını yaptım fakat toplamda 8 kişi toplanabildiği için toplantıda her hangi bir karar da alamadık.Binadaki kişiler çok sesli koroya benzer şekilde sesler duymaktan yoruldum ve yöneticiliği bırakmak Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap şekilde bırakabilirim?
İkinci olarak da  2006 yılında 8500ytl ye binayı boyattım.2007 yılında da binanın arka bahçesine bina sakinlerinin araçlarını rahat parkedebilmeleri için beton döktürdüm.(3650 ytl)Bu işleri yaparken de bir çok yerden fiyatlar alarak bu işleri gerçekleştirdim.Bütün bu işleri yaparken de iş yerimden bu işleri yapabilmek için izin aldım.Ben bu kayıplarımı kat maliklerinden ne şekilde telafi edebilirim?
bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. :o ???
Linkback: Yönetimi (Yöneticiliği) Devredemiyorum. Ayrıca yaptığım masraflar ne olacak?


  • Gösterim 10,500 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar

Sn. Selçuk,

Kat maliklerini ikinci toplantıya organize edin ve yönetici seçilmesi için sayısal salt çoğunluğu sağlayın. Bunun için biraz performans göstermeniz gerekecektir. Gerekirse gelmeyenlerden vekalet alın, gelen kat maliklerine vekalet vermelerini sağlayın.

Bu şekilde yönetimi devredebilirsiniz. Kendinizi ibra ettirir. Sonra bir başkasının yönetici seçilmesini sağlarsınız.

Bu mümkün olmaz yani genel kurulu toplamak mümün olmaz ise.... İstifa edebilirsiniz.

Yönetici veya Denetçi İstifası ve Yöneticilik Ücreti Kararı ile ilgili daha fazla ayrıntı için TIKLAYINIZ:...
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yapİkinci olarak da  2006 yılında 8500ytl ye binayı boyattım.2007 yılında da binanın arka bahçesine bina sakinlerinin araçlarını rahat parkedebilmeleri için beton döktürdüm.(3650 ytl)Bu işleri yaparken de bir çok yerden fiyatlar alarak bu işleri gerçekleştirdim.Bütün bu işleri yaparken de iş yerimden bu işleri yapabilmek için izin aldım.Ben bu kayıplarımı kat maliklerinden ne şekilde telafi edebilirim?

Kayıplarınızdan kastınızı anlayamadık. ???? Bu işlerin ücretlerini ortak alan hesaplarından yani yönetim hesaplarından karşıladınız herhalde. Cebinizden ödeyecek haliniz yok. Bu işleri yaparken kendi işinizden izin aldı iseniz , bu durum sizinle ilgili bir durum diğer kat maliklerini alakadar etmez.

Bununla beraber YÖNETİCİ bir ücrete hak kazanır tabiki .... Anayasa yükleniyi yasaklamıştır.

Bakın Yine Aynı LİNK....

Yönetici veya Denetçi İstifası ve Yöneticilik Ücreti Kararı ile ilgili daha fazla ayrıntı için TIKLAYINIZ:...
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


SAYIN ÜYELERİMİZ !!! LÜTFEN ARADIGINIZ KONULARI ÖNCE FORUMUN ARAMA SAYFASINDA ARAMA YAPINIZ...
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler