Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yeni Yönetim, Yönetim Planı oluşturma konusunda bazı sorular...

Başlatan omershener, Eylül 19, 2011, 01:11:20 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Öncelikle belirtmek isterim ki birçok konuda kanunda ve internette araştırma yaparak fazlasıyla bilgi sahibi oldum. Şu anda temizlik ve diğer bazı mecburi giderlerin karşılanması amacıyla sadece dairelerden 25TL aidat toplanmaktadır. Bu görev bana verilmiştir. Ancak takıldığım bazı konular var.

Apartmanımız 1 Bodrum, 1 Zemin+ 5 Kattan oluşan bir yapı. Bodrumda 1 bina içerisine girişi olan işyeri tapulu daire, 1 kapıcı dairesi, 1 adet sığınak var. Zemin katta ise girişleri apartmandan tamamen ayrı olan 2 Adet dükkan ve diğer katlarda da toplamda 15 daire vardır. Yani toplam 18 bağımsız bölüm vardır. Bodrum katta işyeri 6/100, bir dükkan 20/100, diğer dükkan 14/100, dairelerin herbiri 4/100 arsa payına sahipler.

Yapılması istenen 2 Adet dükkanın aidat ödememesi.
Bu değiştirilecek yönetim planına eklenecek bir madde ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Ancak aklıma takılan şu. Dükkanlar aidat ödemeyecekler ve ortak alanlardan faydalanamayacaklar. Bu tamam da, kapıcı dairesi nasıl kiraya verilecek? Bu dükkan sahiplerinin kat malikleri toplantısına katılmış ve olumlu oy vermiş olmaları gerekecek. Aidat vermiyorlar, haklarından vazgeçmişler, buaradn alınacak kiradan pay alacaklar mı? Kiradan pay almamaları ve toplantı kararlarında söz sahibi olmadıklarına (oy haklarının olmadığına dair) dairde yönetim planına bir madde konulabilir mi? Konursa kat malikleri kurulu yeter sayıları nasıl ayarlanacak?

Sizden acilen cevap vermenizi rica ediyorum.
Linkback: Yeni Yönetim, Yönetim Planı oluşturma konusunda bazı sorular...


  • Gösterim 8,329 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 1 Yanıtlar
Dükkanların aidat vermemesi kapıcı dairesi üzerindeki haklarından vazgeçtikleri anlamına gelmez.

Aidat ödememek genel kurulda söz sahibi olmadıkları anlamına da gelmez. Burada enfazla işletme projesi ile ilgili görüşmelerde oy kullanmama ve görüşbildirme anlamında değerlendirilebilir.
Çatı izolasyon sorunu olduğunda veya kanalizasyon gideri ile iljgili bir sorun olduğunda karar nasıl alınacak ? Dükkanlar kullandıkları ortak alanlarıngiderlerine de pay ödemeyecekler mi?
Bu kısımların ayrıca yönetim planına yazılması gerekir.Ancak çok doğru olmadığını düşünüyorum.
Dolayıs ile kara yeter sayıları her halükarda dükkan sayıs kadar eksik olacak.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler