Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Meskenden İş yerine çevrilme

Başlatan AYŞIN, Mart 15, 2016, 12:10:47 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar
25 daireli bir apartmanın  yöneticisiyim . Apartmanda mevcut dairelerin epeyce  büyük  çoğunluğu işyeri olarak kullanılıyor. Kat  malikleri kurulu  son  olağan üstü toplantıda tüm dairelerin iş yerine çevrilmesi ve yönetim planının değiştirilmesi  konusunda karar  aldı (4/5 çoğunlukla - Toplantıya  toplam 20 kişi katıldı ) Tüm dairelerin işyerine çevrilmesi için nasıl  bir yöntem izlemeliyiz. Yönetim planı değişikliği ile iş yerine dönüşüm yapılabilir mi ?
Teşekkür ederim .
Linkback: Meskenden İş yerine çevrilme


  • Gösterim 3,951 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 1 Yanıtlar
Önce yönetim planının ilgili maddesi veya gerekiyorsa diğer maddeleri veya yönetim planının tamamı ve ekinde irtifak listesi ile tapu sicilinde yönetim planı değişikliği yapılacak. İlgili kat malikleri kararını imzalayanlar ve her halükarda diğer kat malikleri ikinci bir olağanüstü genel kurul toplantısı yapacaklar yeni yönetim planı ve yönetim planı değişikliğini oylayacaklar. Bu oylamada %80 (4/5) veya daha fazla sayı ile yönetim planı değişikliğine karar verilecek. Yönetim planının her sayfası karara katılan kat malikleri tarafından imzalanacak ve tapu sicilinde eski yönetim planı değişikliği veya eskisinin terkini ve yenisinin tescili yine bu maliklerce yapılacak. Tüm maliklerin aynı anda tapuda bulunması mümkün değilse her bir malik noterden bir kişiye veya birkaç kişiye yönetim planı terkini, tescili ve değişikliği ile ilgili vekalet verecek.
Bu işlem tamamlandığı zaman Kat Mülkiyeti hukuku açısından daireler işyeri olarak kullanılabilir.
Ancak yerel yönetim belediye taşınmaz ve ruhsat müdürlüğü ile yönetim planı değişikliğine ilişkin karar sonrasında iletişime geçilmesi gerekecektir.
Yukarıda yazdıklarım söz konusu binada her tür işin yapılabileceğine ilişkin bir çözümü ifade etmez. Sözkonusu işler için alınması gereken ruhsatlar ve kriterleri ilgili yasa, yönetmeliklerde bulunmaktadır. Bu sebeple işyerlerine ilişkin kısıtlamaların veya imkanların yönetim planına yazılması aşamasında da belediyeden görüş almanızda fayda var.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler