Katmülkiyeti.Com


Reklam Alanı !

Yonetici basinizin caresine bakin diyo

Başlatan guven_guven, Ekim 24, 2017, 01:04:52 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar. 10 katli 18 daireli binan altinda isterim var ve binan wc-banyo giderlerinin oldugu bosluktan asma tavanima su damliyor. Bu konu ile ilgili daha oncede sikayetimi yoneticiye iletmeme ragmen henuz bir cozum bulunmadi. En son bu olay tekrarlaninca yine yoneticiye gittim katsilastigim cevap "ben kendi isimi gucumu birakip bununla ilgilenemem kendi basinizin caresine bakin" gibi bir cevapla karsilastim. Nasil bir yol izlemeliyim yardimci olursaniz cok sevinirim
Linkback: Yonetici basinizin caresine bakin diyo Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,454 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 2 Yanıt

Ekim 27, 2017, 12:37:22 ös #2 Son düzenlenme: Ekim 27, 2017, 12:38:56 ös Aydın Develi
Sayın guven_guven;

İş yerinizinde bulunan wc-banyo tavanında meydana gelen akıntının nereden kaynaklandığı, akıntı olan yerin kime ait olduğu gibi yanıtların net olmadığı görülmektedir. Bu nedenle öncelikle bağımsız bölüm tavanındaki su sızıntısına yol açan arızanın nereden kaynaklandığının tespitinin yapılması gerekir.

Sızıntının ''bağımsız bölüm tesisatınızdan mı.?" yoksa "komşu bağımsız bölüm tesisatından mı.?" ya da "ortak alan tesisatından mı.?" kaynaklandığının bulunması taraf tespiti açısından önemlidir.

Söz konusu tespiti tesisatçı veya tesisatçıların bağlı olduğu oda vasıtası ile yaptırabilirsiniz. Hukuk mahkemeleri dışında yaptırılacak olan bu tür bilirkişi durum tespitleri hukuken bir geçerliliği olmamakla beraber, kişilerin konu ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmesini ve ne yapıp ne yapmaması konusunda yol göstericisi olması açısından önemlidir.

Bu tespitten sonra ne yapılabilir sorusunun sorulması daha uygun olur, düşüncesindeyim.

Saygılar.
Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp