Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Teras su gider

Başlatan canan altintas, Ocak 05, 2017, 04:03:41 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dubleks evde kiraciyim. terasa su gider yüksek yapıldığından yağmur suları birikip küçük bir göl oluşuyor ve ev sahibi yaptırmayı reddediyor.

Sorum şu: suyun girmesini engellemek için pimapen yaptırabilir miyim yada gideri yaptırıp kiradan kesebilir miyim?
Linkback: Teras su gider


  • Gösterim 3,489 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 1 Yanıtlar
#1
Oluşan su birikintisi maddi olarak zarar verici nitelikte ise mülk sahibi yaptırmak ve zarar oluşmasını engellemek ile yükümlüdür. Ancak zarar maddi değilse yaptırmaya bilir. 

İkinci bir konu teras bölümünün pimapen ile kapatılması konusu. Daire sahibinizin rızası bu konuda tek başına yeterli değildir.

Alıntı YapKat maliki kendi bağımsız bölümünde ana yapıya zarar verecek nitelikte onarım, tesis ve değişiklik yapamaz. Tavan, taban veya duvar ile birbirine bağlantılı bulunan bağımsız bölümlerin bağlantılı yerlerinde, bu bölüm maliklerinin ortak rızası ile ana yapıya zarar vermeyecek onarım, tesis ve değişiklik yapılabilir.

Burada hassas olan konu ana yapı dediğimiz binanın dış görüntüsünü bozmayacak mimari projede değişiklik meydana getirmeyecek inşa yapılmaması. Bir diğer bağımsız bölüm sahibi şikayeti söz konusu olduğunda belediye tarafından yıkım kararı verilebilmekte. Balkonların kapatılması bu konu kapsamında karşımıza çıkıyor.  Bu konuda forumda çeşitli başlıklarda konular açılmış. İncelerseniz iyi olur.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler