Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

ortak alanın bir kısmının daireye eklenmesi.

Başlatan ayanbeyan, Temmuz 27, 2017, 12:14:16 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İskanı henüz alınmamış bir binanı giriş katını satın aldım.Araştırma yapmadan alığımız dairenin tapuda sadece bir odadan ibaret olduğunu öğrendik.Mutfağın su deposu oturma odasının ise toplantı odası olarak göründüğünü farkettk.Şu an bir oda dışındaki bölümleri kanunsuz olarak kullanıyoruz.Bu alanların dışında 50-60 metrekare boş bir alan daha var.Acaba proje değişikliği ile bu bölümleri daireye katabilirmiyim?Diğer kat maliklerinin buna olur vereceklerini öğrendim.Veya başka bir alternatif varmı bu konuda?
Linkback: ortak alanın bir kısmının daireye eklenmesi.


  • Gösterim 2,497 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 1 Yanıtlar
#1
Tapuda anagayrimenkulün özellikleri belli olduğuna göre, müteahhit tarafından proje değişikliğinin yapılabileceğini sanmıyorum. Ancak (Kat İrtifakı varken boş kalan daireler şimdilik müteahhite aitse onun da katılımıyla) ya da Kat Mülkiyeti aşamasında, Kat Maliklerinin OY BİRLİGİ ile yasalara da uygun olmak şartıyla (Ör: Kolon Kırmadan) anagayrimenkulün arsa payları değiştirilebilir. Bu mutlaka tapu şerh edilmelidir.

Şu anda ortak alan kullanıyorsunuz. Haksız İşgal kusurundasınız. Kat Malikleri bunu öğrendiğinde karşı çıkabilir. Tapuda görünen ne ise kullanım şekli de odur. Aksi dava konusudur.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler