Katmülkiyeti.Com

İzoder Forum


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Merkezi doğalgazlı sistemden bireysel kombili sisteme geçiş kararını kurum kabul

Başlatan okocygt, Kasım 30, 2013, 06:44:30 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

   Merhaba, Bulunduğum ilde 15 kat maliki olan 54 hisseli ve 1.200 m2 yapı kullanma ruhsatlı binamızda merkezi doğal gazlı sistemden bireysel doğal gazlı kombi sistemine geçme kararını olağanüstü kurul toplantısında 8/15 paydaş ve 31/54 pay (pay ve paydaş çoğunluğu ) ile karar aldık, karar defterine bunu işledik. İşlemlere başlamak için doğal gaz firmasına gittiğimde kurum yetkilileri bunun için oy çokluğu kararı yetersiz olduğunu, şu anda merkezi sistemde doğal gaz kullanmakta olduğumuzu bundan dolayı doğal gazlı bireysel kombiye geçmek için oy birliği kararı gerektiğini iddia ettiler. Birkaç zorlama ve ısrarımdan sonra bu oranı 4/5 oranına çektiler. Sitemizde bu konuyla ilgili bütün forum konularını okudum ve kurul toplantısında aldığımız kararın doğru olduğunu ve bireysel kombiye geçişimizde hiçbir sorun olmaması gerektiğini gördüm. Bize inatla doğal gaz için işlem yapmayan apartman kurul kararımızı ve bizleri hiçe sayan  doğal gaz firmasına bu konuda hangi şekil şart ve sıralamada itiraz edebilirim edindiğimiz hakkımızı nasıl alabiliriz ve bu konuyu mahkemeye taşıma hakkımız var mıdır?
   Bu konuda forumdaki eskiden en yeniye K.M.K. 42 maddesini ve yargıtay 18. hukuk dairesinin tüm kararlarını okuduğumuzda kurumun; apartman olağanüstü kurul kararını harfiyen yerine getirmesi gerektiğine inanıyorum.
Linkback: Merkezi doğalgazlı sistemden bireysel kombili sisteme geçiş kararını kurum kabul Mesajı Paylaş


  • Gösterim 4,740 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.