Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Havuz kullanım problemi hakkında

Başlatan eyeg, Nisan 01, 2013, 03:02:16 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,

öncelikler herkese merhaba, site kurucularına fikirleri için teşekkürler...

Yaşadığım sitede havuzla ilgili yeni bir uygulamaya geçiliyor. Bileklik kullanılarak dairede yaşayan kişi kadar bileklik dağıtılacağı duyuruldu.
Ben hafta içi yalnız olup haftasonu kız arkadaşımla yaşıyorum. Medeni durumumuz ve işlerimiz sebebiyle bu durum böyle devam edecek.
Bu durumda alınacak kararla kaydi olarak olmasa da benimle yaşayan birisi havuzu kullanamayacak. 4 kişi yaşayan komşum 4 kişilik bilet almış olacak ancak biz havuzu kullanamayacağız, problemin çözümü nasıl olmalıdır?
şimdiden teşekkürler
Linkback: Havuz kullanım problemi hakkında


  • Gösterim 7,367 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 1 Yanıtlar
#1
Öncelikle sözkonusu açık havuzun masrafları nasıl paylaştırılıyor? Bağımsız bölüm sayısına göre / arsa payına göre ... Sonuçta bu iki seçenekten birisi. Dolayısı ile siz 4 kişilik ailenin katıldığı masraf kadar sözkonusu havuzun masraflarına katılıyorsunuz.

Yönetim planında açık havuz ile ilgili bir madde açık yazılmış olabilir. Yani sözkonusu yönetim kararı aslında yönetim planında yer alan " havuzdan kat malikleri, kiracıları veya sükna hakkına sahip olanlar bağımsız bölümde yaşayan kişi sayısı kadar faydalanabilirler" gibi bir maddenin uygulaması olabilir. Böyle ise kız arkadaşınızın sizinle sürekli yaşıyor olması gerekir . Ya da en azından sitenin Sakinler Bilgi Formuna kayıt ettirmeniz ve sizinle yaşıyor olduğunu belgelemenin gerekir. Her halükarda bu kayıt talebinizi site müdürlüğüne iletin.

Yönetim planında havuz ve kullanımı ile ilgili açıklayıcı bir madde var ise ve yönetimin yeni ile ettiği bu madde bu maddeye aykırılık teşkil ediyorsa uygulayamazlar.

Bu saydıklarından bir neticeye ulaşamaz iseniz , bu durumunuzu site müdürlüğüne / yönetimine izah edin. Masraflara kalabalık daireler kadar katıldığınızı, iyi niyetli  olarak gerçek dışı bildirim yapmadığınızı , kız arkadaşınızın hafta sonu sizinle aynı evi paylaştığını ve kendisine sizn faydalanma hakkı vermeye hakkınız olduğunu, kişinin düzenli , sürekli olarak hafta sonlarında sitede ikamet ettiğini ve kendisine de bu şartlar altında kart tahsisinin yapılması gerektiğini , yönetim planı ve kat mülkiyeti kanunu gereğince bu hakka sahip olduğunuzu belirtin.

Kiracı iseniz kat malikinizi devreye sokunuz. Bu şartlar altında havuzdan dilediğiniz şekilde ve olması gereken asgari ölçüde faydalanamadığınızı belirtin.

Durumu bize bildirin ikinci adıma geçelim.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler