Katmülkiyeti.Com

İzoder Forum


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Havuz kullanım problemi hakkında

Başlatan eyeg, Nisan 01, 2013, 06:17:16 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,

öncelikler herkese merhaba, site kurucularına fikirleri için teşekkürler...

Yaşadığım sitede havuzla ilgili yeni bir uygulamaya geçiliyor. Bileklik kullanılarak dairede yaşayan kişi kadar bileklik dağıtılacağı duyuruldu.
Ben hafta içi yalnız olup haftasonu kız arkadaşımla yaşıyorum. Medeni durumumuz ve işlerimiz sebebiyle bu durum böyle devam edecek.
Bu durumda alınacak kararla kaydi olarak olmasa da benimle yaşayan birisi havuzu kullanamayacak. 4 kişi yaşayan komşum 4 kişilik bilet almış olacak ancak biz havuzu kullanamayacağız, problemin çözümü nasıl olmalıdır?
şimdiden teşekkürler
Linkback: Havuz kullanım problemi hakkında Mesajı Paylaş


  • Gösterim 6,779 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 1 Yanıt
Nisan 18, 2013, 04:10:36 öö #1 Son düzenlenme: Nisan 18, 2013, 04:13:12 öö Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com
Öncelikle sözkonusu açık havuzun masrafları nasıl paylaştırılıyor? Bağımsız bölüm sayısına göre / arsa payına göre ... Sonuçta bu iki seçenekten birisi. Dolayısı ile siz 4 kişilik ailenin katıldığı masraf kadar sözkonusu havuzun masraflarına katılıyorsunuz.

Yönetim planında açık havuz ile ilgili bir madde açık yazılmış olabilir. Yani sözkonusu yönetim kararı aslında yönetim planında yer alan " havuzdan kat malikleri, kiracıları veya sükna hakkına sahip olanlar bağımsız bölümde yaşayan kişi sayısı kadar faydalanabilirler" gibi bir maddenin uygulaması olabilir. Böyle ise kız arkadaşınızın sizinle sürekli yaşıyor olması gerekir . Ya da en azından sitenin Sakinler Bilgi Formuna kayıt ettirmeniz ve sizinle yaşıyor olduğunu belgelemenin gerekir. Her halükarda bu kayıt talebinizi site müdürlüğüne iletin.

Yönetim planında havuz ve kullanımı ile ilgili açıklayıcı bir madde var ise ve yönetimin yeni ile ettiği bu madde bu maddeye aykırılık teşkil ediyorsa uygulayamazlar.

Bu saydıklarından bir neticeye ulaşamaz iseniz , bu durumunuzu site müdürlüğüne / yönetimine izah edin. Masraflara kalabalık daireler kadar katıldığınızı, iyi niyetli  olarak gerçek dışı bildirim yapmadığınızı , kız arkadaşınızın hafta sonu sizinle aynı evi paylaştığını ve kendisine sizn faydalanma hakkı vermeye hakkınız olduğunu, kişinin düzenli , sürekli olarak hafta sonlarında sitede ikamet ettiğini ve kendisine de bu şartlar altında kart tahsisinin yapılması gerektiğini , yönetim planı ve kat mülkiyeti kanunu gereğince bu hakka sahip olduğunuzu belirtin.

Kiracı iseniz kat malikinizi devreye sokunuz. Bu şartlar altında havuzdan dilediğiniz şekilde ve olması gereken asgari ölçüde faydalanamadığınızı belirtin.

Durumu bize bildirin ikinci adıma geçelim. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.