Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Apartman Karar Defteri Kurallarına Uymamak

Başlatan rukiye, Şubat 09, 2021, 02:26:18 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba; Apartmanımızda toplantıda her bir dairenin eksiksiz imzasıyla karar defterine aşağıdaki kararlardan biri alınmıştı.

"Apartman Kat Maliklerinin apartman içerisinde kapılarının önlerinde ayakkabı, ayakkabılık, çöp kovası ve çöp bulundurması yasaktır. Ortak yerlere bırakılan eşyalar terkedilmiş olduğu varsayılarak apartman dışarısına çıkarılacaktır. Apartman Kat Maliklerinin balkon, pencereler ve apartman camlarından halı, kilim, battaniye, paspas, çarşaf, örtü vb. şeyleri silkelemesi, sigara izmariti, çöp vb. atması yasaktır. Kat Mülkiyeti Kanunu gereğince uyulması zorunludur."

Bu karar merdivenlerden geçilemeyecek şekilde ayakkabı konulması sebebiyle alınmıştır. En üst kattaki karşılıklı 2 daire defalarca uyarılıp ortak alanda yer alan ayakkabılarını kendileri kaldırıp birkaç hafta sonra tekrar koyduğu için, yeni bir toplantıda bu kurallardan herhangi birine uymayan dairelere çoğunluğun imzasıyla tekrar eden ihlallerde xx olarak para cezası maddesi konulabilirmi. Bazı yönetimlerin bu tür maddeleri koyduklarını gördüm. Bu yasal olarak geçerli olurmu?

Eğer para cezası konulamıyorsa ilgili iki daireden imza alınmak şartıyla tekrar eden ihlalde 1 Ay boyunca ilgili dairelerin apartman temizliğinin yapılmaması ve daire önü aydınlatma ışığı iptalinin yönetim tarafından sağlanmasını kabul ediyorum. Karar defterinde yer alan "Ortak yerlere bırakılan eşyalar terkedilmiş olduğu varsayılarak apartman dışarısına çıkarılacaktır" maddesi ve tekrar eden ihlallerde tüm bunların uygulanmasını, herhangi bir yasal hak talep edemeyeceğimi onaylıyorum" şeklinde imzalı kağıt alabildiğimizde bu yasal olarak geçerli oluyormu.

Linkback: Apartman Karar Defteri Kurallarına Uymamak


  • Gösterim 1,116 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler