Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Zemin katı gider suyu basması

Başlatan Cetiner, Ekim 06, 2019, 04:02:25 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Öncelikle sitede emeği geçen herkese teşekkürler.

2 bloktan oluşan bir sitenin yöneticisiyim. Her blok 12 şer daire ve her katta 2şer daire olmak üzere toplam 24 daire bulunmakta.

A blokta zemin katta bulunan bir komşumuzun evini yazın kendisininde uzunca bir süre şehir dışında olup evde olmadığı bir zaman,her dairenin aynı bölümünde olan çamaşır makinası odasının giderinin tıkanması sonucu su basmış, laminat kapı ve duvarları zarar görmüştür.

Dairesinin sigortası yoktur. Komşu evinde gerekli onarımları yapmış ve harcamalarını belgelendirerek bunu apartman yönetiminden istemiştir.

Bu gider yönetimce apartman kasasından karşılanmalı mıdır? Karşılandığı zaman B blokta oturan kat maliki bu ödemeye itiraz edebilir mi? Veya her katta karşılıklı 2 daire olduğundan ve her ikisinin söz konusu gideri farklı olduğundan sol taraftaki komşular bu ödemeye itiraz edebilir mi? (Kendi gideriyle alakalı olmadığından)

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

 
Linkback: Zemin katı gider suyu basması Mesajı Paylaş


  • Gösterim 97 
  • Teknik Bina Yönetimi Konuları
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp