Katmülkiyeti.Com

Haziran 20, 2019, 01:37:24 öö


Reklam Alanı !

petek büyütme

Başlatan cenkcuneyt, Ocak 21, 2008, 04:28:42 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

merhaba arkadaşlar
2 blok  46 daire tek kazandan ısıtıyoruz bazı daireler petek büyütmekte  kazan kapasitesi yapılan mühendislik hesabına göre tam yapıldığından
petek büyütülen da,re sayısı arttıkça kazanın kapasiteside yetmez oluyor ısınma problemleri artıyor sorum şu
dairelerin bunu yapmaları yasal olmamalı yasal değilse kanunlara göre nasıl önlem alabiliriz Petek büyütenlere nasıl bir ihtar mektubu ve yasal yol izlemeliyiz şimdiden teşekkürler.

Linkback: petek büyütme Mesajı Paylaş


  • Gösterim 11,617 
  • Teknik Bina Yönetimi Konuları
  • 2 Yanıt
Kat malikleri , kendi bağımsız bölümlerindeki kalorifer dilimi sayısını arttıramazlar. Ancak bağımsız bölüm içindeki toplam dilim sayısı aynı kalmak şartıyla petek sayısını arttırabilir, azaltabilir, peteklerin yerini değiştirebilirler.

Konu KMK kanunun md. 'ünde ortak yerler maddesinde geçmektedir. Ancak bu hususa değinen bir açıklama bulunmamaktadır. Mevcut yargı kararları ise yukarıda belirttiğimiz açıklamadaki gibidir.

Petek büyütenlere noter kanalı ile birer ihtarname gönerilebilir. Noter ihtarnamesinde yukarıdaki hususlar ve bir süre verilerek eski haline getirilmesi ihtaren bildirilebilir.

Bu tip örneklere bu sayfalarda yer vermiyoruz. Yakında hizmete girecek "yönetici kulübünde" örnek uygulamları bulabileceksiniz.

İyi günler dileriz,
 

Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap]Arama Parametleri Oluştur[/url]

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapPaylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp