Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

İşletme Projesi itiraz dilekçesi

Başlatan Bahar Başoğlu, Ocak 18, 2023, 08:11:00 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

500 daireye sahip bir sitede pazar günü blok temsilcileri seçimi yapıldı. Aynı gün kurul üyeleri arasında seçim yapılarak işletme projesi oluşturulmuş. Bu kararların alınma süreci resmi oluyor mu? İşletme projesine itiraz etmek için nasıl bir dilekçe olusturmamiz gerekiyor. Blok olarak imza toplayıp dilekçe yazsak olur mu?
Dilekçe yazı örneği nasıl olmalı acaba
Linkback: İşletme Projesi itiraz dilekçesi


  • Gösterim 1,035 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 1 Yanıtlar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap500 daireye sahip bir sitede pazar günü blok temsilcileri seçimi yapıldı. Aynı gün kurul üyeleri arasında seçim yapılarak işletme projesi oluşturulmuş. Bu kararların alınma süreci resmi oluyor mu? İşletme projesine itiraz etmek için nasıl bir dilekçe olusturmamiz gerekiyor. Blok olarak imza toplayıp dilekçe yazsak olur mu?
Dilekçe yazı örneği nasıl olmalı acaba

Merhaba,
Haklı gerekçe sunmanız gerekir. Sormuş olduğunuz soru bizim mevcut müşterilerimizden de bize birçok kez geliyor. Neden bu kadar aidat ödeniyor gibi. Bugüne kadar bize gelen hiçbir itiraz ya da dava aleyhimize sonuçlanmadı çünkü kat mülkiyeti kanunu, tebligat kanunu, kimlik bildirme kanunu ve borçlar kanunu dahilinde hiçbir açığımız ya da art niyetimiz yoktu. Dolayısıyla itiraz etmek istiyorsunuz tabii hakkınız fakat şu konulara dikkat etmenizi öneririm;
- Toplantı için usulüne uygun olarak çağrı yapılmış mı?
- Toplantı için yeter sayı ve arsa payı hesaplanmış mı?
- İşletme projesi usulüne uygun olarak hesaplanmış mı?
- Tahmini işletme projesinde absürt bir miktar var mı?
- Aidat avansı hesabı yapılırken kat mülkiyeti kanunu, borçlar kanunu ve/veya yönetim planına aykırı bir madde ya da uygulama yöntemi yönünde karar alınmış mı?
- Aidattan karşılanmaması gereken herhangi bir gider aidat avansına eklenmiş mi?

Eğer bunların içinde eksik olan hatalı olan varsa blok bazında (en az 1/3 tavsiyemizdir) imza toplayarak karar defterinde adı geçen yönetim kurulu üyelerine ve blok temsilcinize taahhütlü mektup ya da noter ihtarı ile itirazınızı bildirebilirsiniz. Fakat yukarıdaki maddeler ve diğer tüm konular cidden esas ve usulüne uygun olarak yapılmışsa, tahmini işletme projesinin değiştirilmesi zor olabilir.

Sizi tenzih etmek isterim fakat konu apartman ve site yönetimi olunca yönetici ya da bizim gibi firmaların güveni kötüye kullandığını duyuyoruz, bu yüzden bizler her zaman bina sakinlerinin gözünde mimliyiz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Bu sebeple yazdıklarım sizi belki tatmin etmeyebilir fakat kat mülkiyeti kanunu madde 20'nin 1. fıkrası şu cümle ile başlıyor "Kat maliklerinden her biri aralarında başka türlü anlaşma olmadıkça..."
Şuan kime sorsanız bazı giderlerin eşit olarak bazı giderlerin arsa payına oranlanarak ödenmesi gerektiğini söyler,  fakat kanun diyor ki "malikler kendi aralarında başka türlü anlaşma yapmışlarsa o yöntemi uygulayabilirler" bu yüzden forum içerisinde her ne kadar size yardımcı olmak adına kanunları ve tecrübemizi yorumlasak da, siz güvendiğiniz bir avukattan yine de destek alın.

Saygılar...


Saygılarımla.
Murat Çetin
Metrekare Yönetim

Yazmış olduğum tüm cevaplar yardımlaşma ve bilgi paylaşımı amaçlıdır.  Okuyucuya hukuki ve/veya kanunen herhangi bir sonuç vaat etmez.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz
sag taraf reklam alanı
sol taraf reklam alanı