Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Site yönetimi ayrımı

Başlatan Eraysar, Şubat 04, 2024, 04:20:32 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Farklı yönetim adayları ile 30 yıldır iki ayrı Ada yönetilmekte iken son dönemde yapılan araştırmalara göre alt adayla üst adanın aynı yönetimde yürütülemeyeceğini yasal olarak suç olduğunu bir an önce bunun ayrılması için bir toplantı yapılmasını bu toplantıda bir komisyon oluşturulmasını Bu komisyonla adaların ayrılıp ayrı ayrı yönetimin olmasını tartışmak isteniyor benim Sorum şu bu komisyonda şöyle bir karar çıkabilir mi Şu anki yönetimin devam etmesi 1500/1 Ada ve 1499/1 adalar yönetimi olarak yapılan devam edebilirim edebilir ise kanunen yası edilemez ise kanun neye yasası ( her iki adanın da ayrılmadan sonra Ada sakinlerinden birisinin şahsi davası üzerine hak mahrumiyeti var ise mahrumiyet davası açabilir mi açarsa geçmişte yapılan hatalardan dolayı Site sakinleri herhangi bir cezai işleme maruz kalabilir mi). Çok teşekkür ediyorum
Linkback: Site yönetimi ayrımı


  • Gösterim 1,952 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 1 Yanıtlar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş YapFarklı yönetim adayları ile 30 yıldır iki ayrı Ada yönetilmekte iken son dönemde yapılan araştırmalara göre alt adayla üst adanın aynı yönetimde yürütülemeyeceğini yasal olarak suç olduğunu bir an önce bunun ayrılması için bir toplantı yapılmasını bu toplantıda bir komisyon oluşturulmasını Bu komisyonla adaların ayrılıp ayrı ayrı yönetimin olmasını tartışmak isteniyor benim Sorum şu bu komisyonda şöyle bir karar çıkabilir mi Şu anki yönetimin devam etmesi 1500/1 Ada ve 1499/1 adalar yönetimi olarak yapılan devam edebilirim edebilir ise kanunen yası edilemez ise kanun neye yasası ( her iki adanın da ayrılmadan sonra Ada sakinlerinden birisinin şahsi davası üzerine hak mahrumiyeti var ise mahrumiyet davası açabilir mi açarsa geçmişte yapılan hatalardan dolayı Site sakinleri herhangi bir cezai işleme maruz kalabilir mi). Çok teşekkür ediyorum
Merhaba,
Size sağlıklı bir biçimde yardımcı olabilmemiz için sorunuzu daha da sadeleştirmeniz mümkün mü? Şuan sorunuzdan anladığımız şöyledir;

Soru: 2 ada birlikte yönetiliyordu, fakat bu suçmuş, şimdi toplantı yapıp komisyon kurulması isteniyor ve adalar ayrı ayrı yönetilsin deniyor.
Cevap: 2 adanın birlikte yönetilmesi suçsa, ayrılması ve komisyon kurulup ayrı ayrı yönetilmesi yerinde bir davranış olacaktır diye yorumluyoruz.

Soru: Komisyonda "hayır ada yönetimi aynı şekilde devam etsin" diye bir karar çıkar mı?
Cevap: suçsa böyle bir karar zaten alınmaması gerekir, kararı almak isteyenlere de bu durumun kanuna/yasaya aykırı olduğunu bildirmenizde fayda olacaktır.

Soru: Bugüne kadar yasaya aykırı olarak yürütülen yönetime karşı herhangi bir dava açılırsa geçmişte yapılan bu hatadan dolayı kat maliklerine bir ceza/yaptırım uygulanır mı?
Cevap: Bu durumla ilgili kesinlikle bir avukata danışmanızda fayda olacaktır çünkü burada zaman aşımı olabilir, belli bir süre sınırı olabilir veya hiç biri olmayabilir.

Saygılar.
Murat Çetin
Metrekare Yönetim

Yazmış olduğum tüm cevaplar yardımlaşma ve bilgi paylaşımı amaçlıdır.  Okuyucuya hukuki ve/veya kanunen herhangi bir sonuç vaat etmez.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz
sag taraf reklam alanı
sol taraf reklam alanı