Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Apartman toplantısında karar alınmayan ve karar defterine işlenmeyen karar için

Başlatan burcakyaylasi, Ocak 04, 2023, 08:12:39 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Apartman toplantısında karar alınmayan ve dolayısıyla karar defterine yazılmayan, kat maliklerinin haberi olmadan apartmana birşey yaptırılması ve onun için para toplanması için ödemeye karşı çikilarak o ödemenin yapılmaması soz konusu olabilir mi ? Bunun için yöneticiye dava açılabilir mi? Alınmayan karar için ödenmeyen bu tutar için faiz isletilebilir mi?
Linkback: Apartman toplantısında karar alınmayan ve karar defterine işlenmeyen karar için


  • Gösterim 1,037 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 3 Yanıtlar

Yapılan eylem önemli bazı şeyler için toplanmaya gerek yok karar almaya gerek olmayabilir
karar için 4/5 çoğunluğa bile gerek yok. Burada önemli iş olup olmayacağına  işin rutinine bakılır
Yönetici görevini yapabilmesi için gerekli bir eylemmidir o da önemli.     

Mahkeme ye herzaman gidebilirsiniz

kapıcı dairesine apartman sakinlerinin haberi olmadan bazı tadilatlar yaptırıldı ve bir tutar çıkarılarak dayatma yapıldı ödenecek diye ? ayrıca karar defterinde alınan bazı kararların da uygulanmıyor bunun için birşey yapılabilir mi? mahkemeye verilse bunlar için olumlu sonuçlanma oranı ne olur acaba?

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yapkapıcı dairesine apartman sakinlerinin haberi olmadan bazı tadilatlar yaptırıldı ve bir tutar çıkarılarak dayatma yapıldı ödenecek diye ? ayrıca karar defterinde alınan bazı kararların da uygulanmıyor bunun için birşey yapılabilir mi? mahkemeye verilse bunlar için olumlu sonuçlanma oranı ne olur acaba?

kapıcı dairesinde bazı tadilatlar yapıldı demişsiniz fakat bu tadilatlar lüks mü değil mi bilginiz var mı? lüks harcamalar için karar alınması hatta bazı bölümlerde bazı harcamalar için 4/5 oy birliği bile aranıyor. Örneğin kapıcı dairesinin içi beyaz iken keyfi ya da kapıcı talebi üzerine maviye boyatmışsa ve bunun için ücret istiyorsa bir yönetim firması olarak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; evet şikayet edebilirsiniz ve sizden ücret isteyemez. Fakat kapıcı dairesinde sıva mı dökülmüş gider mi tıkanmış vs. vs. bunu bilmek gerekir. Dolayısıyla ücret ödeyip ödememeniz konusunda daha sağlıklı yardımcı olabilmemiz için öncelikle ne için ücret toplandığını tam olarak öğrenirsek burada size daha iyi yardımcı olabiliriz.

Karar defterine yazılıp da uygulanmayan kararların ne olduğuna bağlı olarak hareket etmeniz sizin için daha sağlıklı olur. Yine bir örnek vermek gerekirse binanın etrafına yalıtım yaptırılsın dersiniz, 10 kişiden 8i ödemez ise iş durur, yönetici kefil değil vekildir bu yüzden ücret ödenmemişse kararı uygulayamaz, ihtar çeker iş yapım sözleşmesini gösterir yine kararın uygulanmasını beklemek zorunda kalırsınız.

Sulh mahkemesine her zaman başvurabilirsiniz, fakat yazdıklarınıza istinaden olsun ya da olmasın mahkemede ne sonuç çıkacağını tahmin etmek mümkün değil.
Murat Çetin
Metrekare Yönetim

Yazmış olduğum tüm cevaplar yardımlaşma ve bilgi paylaşımı amaçlıdır.  Okuyucuya hukuki ve/veya kanunen herhangi bir sonuç vaat etmez.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz
sag taraf reklam alanı
sol taraf reklam alanı