Katmülkiyeti.Com

İzoder Dergi


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

APARTMAN AİDAT KONUSU HAKKINDA UFAK BİLGİ

Başlatan kralik43, Ekim 18, 2020, 11:54:41 ös

« önceki - sonraki »

KATİPMETE ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar,

Yeni evimize yaklaşık 2 ay oldu taşınalığı ilk ayda aidat olarak 20 tl ödüyorduk ve işte 1. ayın sonunda falan toplantı gerçekleşti önceden aidatın 60 tl olacağını bir komşumuz söylemişti bizde aramızda tartışmıştık işte asansör yok falan filan 60 tl çok diye. Toplantı yapıldı toplantıda kişiler az olduğu için ertelendi ama tarih belli değildi bize haber vermeden toplantıyı yapmışlar başka yönetici seçilmiş dışarıdan paralı ve aidat 60 tl olmuş bundan bizim haberimiz olmadı nebir imza ne de başka bir şey 60 tl ödememeyi planlıyoruz durum nasıl olur sizce? yöneticiyi aradığımız zamanda kararın değişmeyeceğini ve 60 tl ödenmediği zaman işte avukata falan vereceğini dile getirdi biz daha toplantıya katılamadan işler hallolmuştu.
Linkback: APARTMAN AİDAT KONUSU HAKKINDA UFAK BİLGİ Mesajı Paylaş


  • Gösterim 88 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 2 Yanıt
Sayın kralik43;

Kat Malikleri Kurulunda belirlenmiş olan aidat miktarını ödememek gibi bir yol seçmeyin. Yönetim icra yoluna giderse daha fazlası ile ödemek durumunda kalırsınız.

Muhtemelen toplantı çağrısında ikinci toplantının ne zaman yapılacağı yönünde bir madde vardır. Gözden kaçırmış olabilirsiniz.

Saygılar...

Mesajı Paylaş
Yazdıklarımın hukuki bir geçerliliği yoktur. Bilgi paylaşımıdır. Doğruluğu tartışılır.
Hak ve Sorumluluklarınızı ''Yönetim Planı'' ve ''634 s KMK'' nu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Merhaba;
Genel kurul toplantısına davet edilirken tüm toplantı günleri ve saatleri yazılmalıdır. Toplantıda alınacak kararlarında bu davette açıkça yazması gerekmektedir. ilk toplantıda yeterli çoğunluk sağlanmadığında davette belirtilen 2. toplantıda kararlar alınır. Aksine bir durumda genel kurulun iptali istenebilir. Ama sadece bunu kat maliklerinden birisi talep edebilir.
Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.