Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Kat Malikine İlamsız İcra Takibi , Tebligatı Almıyor...

Başlatan Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com, Ekim 26, 2008, 08:52:18 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AlıntıKat malikleri kurulu kararı yapılan ile yapılan ve karar defterine işlenmiş bulunan demirbaş giderlerini ödemeyen kat maliki hakkında ilamsız icra takibi başlaktık, fakat kat maliki kendisi başka bir yerde ikametmet etmekte ve tebligatı almamaktadır. Kendisi tebligatı almadığı süre içerisinde bizler başka bir işlem yaptıramazmıyız? Cevabınızı bekler, çalışmalrınızda başarılar dilerim.
Saygılarımla,
Ertan Karabulut   


İlamsız icra takibini başlattığınıza göre tebligat adresini biliyorsunuz kabul ediyoruz. Yani başka yerde ikamet ediyor ancak siz bu adresi biliyor ve bu adrese tebligat yapmış durumdasınız. Sorunuzdan öyle anladım.

Bu hale göre bağımsız bölümü kullanmayan kat malikinin kiracısı veya bağımsız bölümde fiile oturan var mıdır?

Var ise ;

Bağımsız bölüm sahibinin adres bildirmemesi veya yazılı olarak bildirdiği adrese tebligat yapılamaması hallerinde, bundan sonraki bütün tebligatlar, o kişiye ait bağımsız bölümde fiilen oturana yapılır. Tebligatın bir örneği apartman girişinde bulundurulacak ilan tahtasına asılır. Bağımsız bölümde fiilen oturana bu şekilde yapılacak tebligat, bağımsız bölüm sahibine yapılmış sayılır.

Bununla beraber Bağımsız bölümde fiilen oturan yoksa ilan tahtasına asılan tebligat örneği bağımsız bölüm sahibine yapılmış sayılır.


Bu şelkilde ilamsız icraya devam edebilirsiniz. Bağımsız bölüm malikinin bulunduğu adrese icra yapabilir veya bağımız bölüm tapusuna da icra yapabilirsiniz.


AlıntıBakanlar Kurulu Kararının Tarihi : 20.8.1959, No: 4/12059  Dayandığı Kanunun Tarihi              : 11.2.1959, No: 7201  Yayımlandığı R. Gazetenin Tarihi   : 11.9.1959, No: 10303
Bağımsız Bölüm Sahiplerine Tebligat:
Ek Madde – (Ek : 5.10.1987 - 87/12170 K.)
           
Bağımsız bölüm sahiplerine tebligat:

Ek Madde 1 - (*) (**)

Kat Mülkiyeti Kanununun uygulandığı hallerde, ortak taşınmazda oturmayan her bağımsız bölüm sahibi, apartman yönetimi ve ortak giderler ile ilgili tebligat yönünden geçerli olmak üzere, Türkiye’de bir adresini yöneticiye yazılı olarak bildirmek zorundadır.

Apartman yönetimi ve ortak giderler ile ilgili tebligatlar bu adrese yapılır.

Bağımsız bölüm sahibinin adres bildirmemesi veya yazılı olarak bildirdiği adrese tebligat yapılamaması hallerinde, bundan sonraki bütün tebligatlar, o kişiye ait bağımsız bölümde fiilen oturana yapılır. Tebligatın bir örneği apartman girişinde bulundurulacak ilan tahtasına asılır. Bağımsız bölümde fiilen oturana bu şekilde yapılacak tebligat, bağımsız bölüm sahibine yapılmış sayılır.

(Ek fıkra: 19/03/2003 - 4829 S.K./17. md.) Bağımsız bölümde fiilen oturan yoksa ilan tahtasına asılan tebligat örneği bağımsız bölüm sahibine yapılmış sayılır.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
NOT : (*) Ayrıntılı bilgi için; Tüzük menüsünde yer alan "Tebliğat Tüzüğü"nün Ek Madde"sine bakınız.

(**) 06/06/1985 - 3220 sayılı Kanunun 20 nci maddesi gelen numarasız ek madde olup teselsül için numaralandırılmıştır.

Linkback: Kat Malikine İlamsız İcra Takibi , Tebligatı Almıyor... Mesajı Paylaş


Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 8,856 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.