Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Site duvarını yeniden yapmak

Başlatan Hbe, Şubat 03, 2022, 11:43:10 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Merhaba,

Bir veya iki parsel, 5 blok, 75 daireden oluşan bir siteyiz. Her sene bir blok toplantımız bir de site toplantımız olmakta. Site toplantısı her seneki gibi; açılış, raporların okunması, yeni yonetici ve denetçi secilmesi, sorunların konuşulması, kapanış şeklinde duyuruldu. Şehir dışında olduğum için katılamadım. Her zaman ki gibi herhangibir bildirim yapılmadı. Bugün kapıcı bir yazı dağıttı, şöyle diyor: sitemizin güvenliği açısından çevre duvarlarının ve giriş çıkış kapılarının yapılması zorunlu hale gelmiştir. 12 Ocak tarihinde yapılan toplantıda karar çoğunluk sağlanarak alınmıştır.

Işe başlayabilmek için 4 taksitte 3binTL istenmiş, maliyet belli olduktan sonra her ay toplanacak paranın miktarı duyurulacaktır.

Ödemeler yapılmadığı takdirde, yasal yola başvurulacaktır.

Denilmiş.

Sitemizin etrafında 40cm yüksekliğinde duvarlar ve yine aynı yükseklikte, her bloğun önünde kilitsiz süs kapıları mevcut.

-Olagan genel kurul toplantısında, gündemde bildirilmeden böyle bir konu gorusule bilir mi?

- Bu kararı almak için (onaylı projesinde etrafı duvarla çevrili olup olmamasına göre) hangi usul gecerlidir? (634 ve 5711 ve sitenizdeki "duvar" geçen bütün kayıtları okudum, bir sonuca ulaşamadım. Kanunda bi yerde diyorki; kat maliklerinin 4\5inin yazılı rızası olmadan proje, tadilat, tesisat,v.s yapılamaz. Bir başka yerde kat maliklerinin yarısından bir fazlasiyla yapılır diyor)

-Konu hakkında bilgi edinmek için yönetim planı ve karar defterini isteyebilir miyim? Vermezse ne yapabilirim?

-Ben bunun yapılmasını istemiyorum, çünkü ekstra bir faydası olmayacağı kanaatindeyim. Zaten blok kapılarımızda goruntulu, şifreli, parmak izli, kameralı,güvenli giriş mevcut olup, dışına bir kapının daha yapılmasını "luks" ve gereksiz buluyorum. Yukarıda yazdıklarım ışığında haklı bir nokta yakalarsam engellemek için ne yapabilirim?

-Bir de maliyetsiz nasıl yaparım?

Cevaplar için şimdiden hem admin hem de üyelere teşekkür ederim.

Dört gözle bekliyorum.

Saygılarımla
Linkback: Site duvarını yeniden yapmak


  • Gösterim 1,034 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler