Reklam Alanı !

Ortak yerlerin kiraya verilmesi konusunda karar yetersayısı nedir?

Başlatan Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com, Şubat 19, 2008, 04:08:22 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ortak yerlerin kiraya verilmesi konusunda karar yetersayısı nedir?
Konunun Kat Mâlikleri Kurulu'nda görüşülüp karara bağlanması ve bütün kat mâliklerinin oybirliği ile karar alınması şarttır.

Dikkat! Kararın dışında kalan, yazılı rızâ/izin, muvâfakatnâme, Noter Taahhütnamesi gibi şekillerde sağlanan oybirliği geçersizdir.
Oybirliği sağlanamazsa, ortak yerin kiralanması mümkün değildir.

KMK Madde 30 — Kat malikleri kurulu, kat maliklerinin sayı ve arsa payı bakımından yarısından fazlasıyla toplanır ve oy çoğunluğuyla karar verir.
Yeter sayı sağlanamadığı için ilk toplantı yapılamazsa, kararlar en geç bir hafta içerisinde yapılacak ikinci toplantıya katılanların, oy çoğunluğuyla verilir.
Bu kanunda yeter sayı için ayrıca konulmuş olan hükümler saklıdır.


3 fıkrada, KMK.'nda, yeter sayı için ayrıca konulmuş olan hükümlerin bulunduğu belirtilmiştir.

KMK 45. maddede ise dolayısı ile kiralama işleri KMK'da %100 oy aranan kararlardır.

Buradaki %100 Toplanıya Katılanların Değil Tüm Kat Maliklerini İfade Eder.

Linkback: Ortak yerlerin kiraya verilmesi konusunda karar yetersayısı nedir? Mesajı Paylaş


Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap]Arama Parametleri Oluştur[/url]

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 5,671 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt





Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp