Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

GENEL KURUL TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRİMİ

Başlatan Can Çakıroğlu, Ekim 19, 2019, 01:40:44 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar , Geçen sene bu zamanlar site yönetimi kurulurken gündem çağrı mektuplarını kat maliklerinin evlerine posta yoluyla tebliğ ettik fakat toplantıda alınan kararları kat maliklerine tebliğ etmedik bu bizim için bir sorun teşkil eder mi ? Veyahutta kaç gün içinde gönderilmesi gerekir ?
Linkback: GENEL KURUL TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRİMİ Mesajı Paylaş


  • Gösterim 839 
  • Genel Kural Tarif ve Kat Mülkiyeti ve Kat İrtifakına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt




Tüm kat malklerine çağrı yaptıysanız ve çoğunluk sağlanarak kararlar alındıysa aldığınız kararların meşruiyeti açısından herhangi bir sorun yoktur.

Tolantıya katılanlar ve kararları imzalayanlara herhangi bir tebligat yapılmasına gerek yoktur. Ancak toplantıya katılmamış kat maliklerine Tebligat Kanunu EK 1. madde usulüne göre kararın bir suretini göndermenizde fayda vardır.

Kararlara karşı olanların tebliğden itibaren 1 ay, tebliğ yapılmayanların ise öğrendikten itibaren 1 ay, tebliğ yapılsın veya yapılmasın 6 ay içerisinde her kat malikinin 6 hakimin müdahalesini isteme hakkı vardır. Tebliğ yapılsın veya yapılmasın 6 ay geçtikten sonra kimsenin itiraz etme hakkı yoktur. Tebliğ yaparsanız bu süre tebliğden itibaren 1 aya düşer.

Tebliğ yapmanın faydası vardır. Özellikle aidat ve avans kararları gereği ödenecek tutarlara gecikme tazminatı işletme ancak tebliğ tarihinden itibaren başlar.

Bu nedenle her halde toplantıya katılmayanlara tebliğ yapmanızda fayda vardır. Mesajı Paylaş
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.