Son mesaj -

 

Kat Mülkiyeti Kanunu ve Apartman, Site Uydu Kent Yönetimi ve Yöneticiliği - KatMulkiyeti.Com Forumu
Temmuz 03, 2015, 12:27:14 am *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Sayın Üyelerimiz ! Lütfen Beklememeniz Adına Forum'da Sorunuz İle İlgili Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız.!
Arama Sayfasına Ulaşmak İçin ! TIKLAYINIZ!!! http://www.katmulkiyeti.com/portal/forum/index.php?action=search
Gelişmiş Arama  

Reklamlar
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yönetici Görevinden Alınabilir Mi? Nasıl Alınır?  (Okunma Sayısı 4939 defa)
yengeç
Bizden Biri
****

Karma: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 29


« : Ocak 23, 2008, 11:22:48 pm »

Kolay gelsin,İyi çalışmalar,
Yasada; "KAT MALİKLERİ YÖNETİCİYİ HER ZAMAN DEĞİŞTİREBİLİR" ifadesi yer almaktadır.Kat malikleri bu ifadeden yola çıkarak,biz istediğimiz zaman yöneticiyi değiştirebiliriz,gibi bir düşünceye kapılıyorlar.Sizin sitenizde bu ifadenin AÇILIMI yapılırsa umarım bir çok kat maliki bu ifadenin ne anlama geldiğini ve uygulama şeklini anlayarak hareket edecektir.
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle Google Ekle Yumile Ekle Yahoo Ekle Msn Ekle Netspace Ekle Ask Ekle Clesto Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Submit to Jeqq Spurl Ekle Technorati Ekle Newsvine Ekle Simpy Ekle BlinkList Ekle Shadows Ekle
Kayıtlı
Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com
Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com
Yönetici
Forum Gurusu
*****

Karma: 300
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1095


Kat Mülkiyeti İlişkileri ve Toplu Yapı Yönetimi


Site
« Yanıtla #1 : Ocak 24, 2008, 04:38:37 pm »

Yönetici eğer haklı bir sebep varsa ; görev süresi dolmadan bütün kat maliklerinin pay ve paydaş çoğunluğu ile alınabilecek bir kararla görevinden alınabilir.

Ancak Dikkat!!! Aynı yönetici seçimi için gerekli yeter sayı saklıdır. Yani çoğunluk sadece toplantıya katılanların değil, tüm kat maliklerinin sayı ve arsa payı bakımından çoğunluğu tutarında bir katılımcının asgari olarak toplantıda bulunması ve en az bu sayı kadarının yöneticinin görevden alınması kararına olumlu oy kullanması gerekir.

Örneğin 60 bağımsız bölümlü bir anayapıda yöneticinin haklı sebeplerden dolayı görevden alınmasını sağlamak için en az 31 kişinin ve arsa payı olarak da çoğunluğu sağlayacak şekilde toplantıda bulunmasına gerek vardır. Yönetici de eğer toplantıda bulunuyorsa kendi hakkındaki bu oylamaya katılamaz. Ancak toplantıda yönetici ile beraber 31 kişi varsa ve 30'u dahi yöneticinin görevden alınmasını isteseler çoğunluk sağlanmadığı için yönetici görevden alınamaz. Bu örnek toplantıda gerekli olan çoğunluk 32 katılımdır. Birisi yönetici ise 31 kişilik çoğunluk ile (tüm kat maliklerinin salt çoğunluğu) görevden alınabilir.

Bu örnekte arsa payları tüm bağımsız bölümler için eşit kabul edilmiştir.

Tabi bu olağanüstü olara nitelendirilecek toplanının yapılabilmesi için , yöneticinin toplantıya kat maliklerini çağırması veya denetçinin yöneticiden ilgili konuda toplantı yapılmasını ve kat maliklerini toplantıya çağırmasını talep etmesi veya her halükarda kat maliklerinin 1/3'ünün yöneticiye kat malikleri kurulunu ilgili madde hakkında olağanüstü genel kurula çağrı yapması şeklinde imzalı dilekçeyi ulaştırması gerekir.

Yani öyle kolay değil. Her zaman ve kolay kolay yönetici değiştirilemez.

Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle Google Ekle Yumile Ekle Yahoo Ekle Msn Ekle Netspace Ekle Ask Ekle Clesto Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Submit to Jeqq Spurl Ekle Technorati Ekle Newsvine Ekle Simpy Ekle BlinkList Ekle Shadows Ekle
Kayıtlı

Üyelerimiz ! Forum'da Sorunuz İle İlgili Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız.! http://www.katmulkiyeti.com/portal/forum/index.php?action=search
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

© KatMulkiyeti.Com- Kat Mülkiyeti ve Gayrimenkul Hukuku Başta Olmak Üzere Türkiye Kanunları İle Anapıların Başta Yönetim Olmak Üzere, Hukuki, Teknik ve İşletme Bina Yönetimi'ne Dair Konuların Yer Aldığı Bir Paylaşım Sitesi Olma Özelliğiyle Gerek Avukat gerek Diğer Hukukçu Arkadaşlar, Apartman, Bina , Blok Yapı , Site , uydu Kent , Alışveriş Merkezi (AVM) , Toplu Konut ve Residence (Rezidans), Apart Otel, Devre Mülk ve Devre Tatil Gibi Yeni Yaşam Alanları Yöneticileri, Genel , Teknik ve İdari Müdürleri, Yönetim ve Yürütme Kurulları İle Sektörde Profesyonel Olarak Görev Yapan Gerçek veya Tüzel Kişilikler , Tanımlanan Anayapılarda Yaşayan Kat Malikleri, Kiracıları ve Sükna Hakkına Sahip Gerçek veya Tüzel Kişilerin ve Tüm Türkiye Vatandaşlarına Gerekse Tanımlanan İlişkileri Kuran ve Türkiye'de Yaşayan Dünya Vatandaşlarına , Tanımlanan Anayapılarda Çalışan Apartman Görevlisi , Bahçevan, Temilik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi, veya Kapıcı Gibi Tüm Hizmet Sektörü Çalışanarına ve Tüm Anayapı Sakinlerine Ev sahipliği Yapan, Eğitim ve Bilimsel Alışveriş Yapma Amaçlı bir " Kat Mülkiyeti - Gayrimenkul Yönetimi" Rehberi " dir. İçeriğinde Hukuk, Teknik ve İdari Dallarına Göre Kategorize Edilmiş Mevzuat, Makale , Kanun, Forum, Hukuk Sözlüğü, Hukuk ve Teknik - İdari- Muhasebe Programları ve Bina Yönetim Siteleri Dizini Bulunan Hukuk-Teknik- İdari- Muhasebe - Mevzuat Bilgi Bankası Sistemidir.

© KatMulkiyeti.Com- İnternette ve Bina Yönetimi Alanında Bir Marka Olmakla Birlikte Ticaret Veya İş Amaçlı Bir Site Olmayıp, Herhangi Bir Ticari Kurum, Kuruluş, Bilgisayar Programı Firması vb. Tarafından Desteklenmemekte, Finans Kaynağı Reklam ve Ekseriyetle Site Yönetimi Olan, Ücretsiz ve Açık Kaynak Nitelikli Bir Bina Yönetimi Sitesidir. Bununla Birlikte Sitenin Tüm Hakları Saklı Olup, Telif Hakkı İçeren İçeriği İzinsiz Yayınlanamaz, kopyalanamaz.

© KatMulkiyeti.Com Sitesinden Yararlanmakla Kullanım Sözleşmesini Kabul Etmiş Sayılmaktasınız.

Site Kuralları ve Kullanım Sözleşmesi'ni Görmek İçin Tıklayınız...

© KatMulkiyeti.Com - Apartman, Bina , Blok Yapı , Site , uydu Kent , Alışveriş Merkezi (AVM) , Toplu Konut ve Residence (Rezidans), Apart Otel, Devre Mülk ve Devre Tatil Gibi Yeni Yaşam Alanları Yönetimi ve Yöneticiliği Paylaşım Portalı

© KatMulkiyeti.Com- DESTEK LİNKLERİ AŞAĞIDADIR. -

K

A

T

M

U

L

K

I

Y

E

T

IMKPortal ©2003-2006 mkportal.it