Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Ortak giderler

Başlatan Ahmet Avcı, Şubat 12, 2022, 04:44:30 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ben apartman giriş katında oturuyorum ve bir kaç ay önce temelden ve yatak odasından sular geliyordu ve sucu ortak ana lağım gider borusunun inşaattan kalma kiremitler sen dolayı tıkanıp kırıldığını söyledi benim yatak odasi kırılıp ariza giderildi ama masraflari kimse karşılamadı ben kendim ödemiş oldum mahkemeyle uğraşmak istemediğim icin bir şey yapmadım ama şimdi çatı katında tadilat yapmak istiyorlarmış ve benden mahkemeye veriz die para istiyorlar bende benim masraflarımi karşılaşmadılar die katılmak istemiyorum acaba ne yapmam gerekir mahkemeye verseler nasıl bir sonuç çakar yada benim yapmam gereken bir şey var mı. Teşekkürler simdiden
Linkback: Ortak giderler


  • Gösterim 279 
  • Zorunlu Yapılması Gereken İşlemler ve Mevzuat
  • 1 Yanıtlar
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş YapBen apartman giriş katında oturuyorum ve bir kaç ay önce temelden ve yatak odasından sular geliyordu ve sucu ortak ana lağım gider borusunun inşaattan kalma kiremitler sen dolayı tıkanıp kırıldığını söyledi benim yatak odasi kırılıp ariza giderildi ama masraflari kimse karşılamadı ben kendim ödemiş oldum mahkemeyle uğraşmak istemediğim icin bir şey yapmadım ama şimdi çatı katında tadilat yapmak istiyorlarmış ve benden mahkemeye veriz die para istiyorlar bende benim masraflarımi karşılaşmadılar die katılmak istemiyorum acaba ne yapmam gerekir mahkemeye verseler nasıl bir sonuç çakar yada benim yapmam gereken bir şey var mı. Teşekkürler simdiden

Merhaba Ahmet bey,

Sizin elinizde bu masrafı yaptığınıza dair makbuz-fatura vs. varsa, yönetime bu durumu bildirdiğinizi ve size yardımcı olunmadığı için cebinizden masraf yaptığınızı ispatlayan bir mektup vs. varsa kendi yaptığınız masraf ile çatı masrafı arasındaki farkı mahsup edin bence.
Aksi halde hem bina hem de siz mahkeme ile uğraşacaksınız. Eğer cebinizden yaptığınız masrafın %100 bina ortak alanına ait olduğunu belgeleyebiliyorsanız bunu yönetime ya da komşularınıza tekrar hatırlatın. Bu masrafa sizlerin katılması gerekirdi fakat ben ödedim, ben de bunu borcumdan düşmek istiyorum gibi bir yöntem tavsiyesi ile gidebilirsiniz mesela.

Sonuç: Hakkınızı koruyarak ve karşı tarafın da hakkını gözeterek uzlaşmaya gitmenizi tavsiye ederim.
Murat Çetin
Metrekare Yönetim

Yazmış olduğum tüm cevaplar bilgi paylaşımı ve yardım amaçlıdır, hukuki geçerliliği garanti edilmemekte olup, hukuk danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler