Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Yönetim planındaki bir madde hakkında yardım

Başlatan hcaymaz, Nisan 17, 2013, 07:40:25 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.  • Gösterim 6,459 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 3 Yanıt
Yönetim planınız geçerlidir. Geçici Madde 2 sizin bu konunuzda ilgili değildir.
Yönetim planınızın ilgili maddesinin değişikliği için kat maliklerinin 4/5 inin (%80) ilgili madde metnini değiştirmesi ve tapuda tescil değişikliğine imza atması gerekir.
Kat ittifakı tescilinde tapuda tescil edilen yönetim planına henüz bağımsız bölüm tapuları satın alacaklara devir edilmediğinden malik olarak müteahhidin imzasının olması yeterlidir. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Nisan 19, 2013, 09:28:54 ös #2 Son düzenlenme: Haziran 24, 2013, 01:37:19 ös hcaymaz
...
Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim. İkinci bir sorum olacak.
Sitemizde 25 daire var demiştim. Bunların 11 adedi 1 kişiye diğer 14 adedi ise farklı kişilere ait.  Oy kullanımıda 11 adede sahip olan kişi yasaya göre 8 adet oy kullanabiliyor sanırım. Bu duruma göre yönetim planını değiştirmek için 22 malikin oyu üzerindenmi 5/4 oy almak lazım. Yoksa 25 e göremi 5/4 oy almak lazım.

Şimdiden teşekkür ederim.
Yönetim planı değişikliğini olağan tarzdaki kararlardan değerlendirmeyelim. Yönetim Planı değişikliği Kat Mülkiyeti Kanununda yetersayı ile saklı kararlardandır. Sadec genel kuruldaki yönetim planı maddesi ve değişikliği kararı yeterli olmamakla beraber bir de alınan kararın tapu müdürlüğünde sicilde yönetim planı değşikliği ile ilgili idari işlemi gerçekleştirmek gerekir.

Bu sebeple Yönetim Planı değişikliği için tüm kat maliklerinin (sadece toplantıya katılanların değil ) 4/ 5 çoğunluğu ile karar alması ve olumlu oy kullananların tapu siciline tescil etmesi gerekir.

Dolayısı ile cevabım 25 toplam kat maliki sayısına göre 4/5 çoğunluk ile yönetim planı ilgili maddesi ve/veya yönetim planı değiştirilebilir.

Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.