Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yönetim planındaki bir madde hakkında yardım

Başlatan hcaymaz, Nisan 17, 2013, 04:25:25 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.



  • Gösterim 7,119 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 3 Yanıtlar




Yönetim planınız geçerlidir. Geçici Madde 2 sizin bu konunuzda ilgili değildir.
Yönetim planınızın ilgili maddesinin değişikliği için kat maliklerinin 4/5 inin (%80) ilgili madde metnini değiştirmesi ve tapuda tescil değişikliğine imza atması gerekir.
Kat ittifakı tescilinde tapuda tescil edilen yönetim planına henüz bağımsız bölüm tapuları satın alacaklara devir edilmediğinden malik olarak müteahhidin imzasının olması yeterlidir.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif

#2
...

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim. İkinci bir sorum olacak.
Sitemizde 25 daire var demiştim. Bunların 11 adedi 1 kişiye diğer 14 adedi ise farklı kişilere ait.  Oy kullanımıda 11 adede sahip olan kişi yasaya göre 8 adet oy kullanabiliyor sanırım. Bu duruma göre yönetim planını değiştirmek için 22 malikin oyu üzerindenmi 5/4 oy almak lazım. Yoksa 25 e göremi 5/4 oy almak lazım.

Şimdiden teşekkür ederim.



Yönetim planı değişikliğini olağan tarzdaki kararlardan değerlendirmeyelim. Yönetim Planı değişikliği Kat Mülkiyeti Kanununda yetersayı ile saklı kararlardandır. Sadec genel kuruldaki yönetim planı maddesi ve değişikliği kararı yeterli olmamakla beraber bir de alınan kararın tapu müdürlüğünde sicilde yönetim planı değşikliği ile ilgili idari işlemi gerçekleştirmek gerekir.

Bu sebeple Yönetim Planı değişikliği için tüm kat maliklerinin (sadece toplantıya katılanların değil ) 4/ 5 çoğunluğu ile karar alması ve olumlu oy kullananların tapu siciline tescil etmesi gerekir.

Dolayısı ile cevabım 25 toplam kat maliki sayısına göre 4/5 çoğunluk ile yönetim planı ilgili maddesi ve/veya yönetim planı değiştirilebilir.

Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler