Katmülkiyeti.Com

İzoder Forum


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Ynt: Yönetim Planında Yapılan değişiklikler Tapuya Bildirilmeli Midir?

Başlatan CANDARLI, Ocak 12, 2008, 11:40:40 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.  • Gösterim 6,620 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 1 Yanıt
Evet Sayın Candarlı , Yönetim Planında yapılan Değişiklikler Tapu Müdürlüklerine bildirilmelidir.

Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 28 maddesi 5. fıkrasında, Yönetim Planı'nın ve onda daha sonradan yapılacak değişikliklerin Kat Mülkiyeti Kütüğünün "Beyanlar" hanesinde gösterilmesi ve yapılan değişikliklerin Yönetim Planı'na bağlanarak kat mülkiyetiin kuruluş belgeleri aarasında saklanması gereği belirtilmiştir. Böylelikle de , bağımsız bölüm mülkiyetini sonradan kazanan kimselerin Tapu Dairesinde bulunan Yönetim Planı'nı inceleme imkanı verilmiştir.

Yönetim Planında yapılan değişiklik Kat Mülkiyeti Kütüğünde "beyanlar" hanesine tescil edilir. Değişiklik , önceden tescilli olan Yönetim Planı'na işlenir.

Değişiklik tauya tescil edildiği andan itibaren geçerlidir.
Yapılan değişiklikler , geçmişe etkili olmaz.

Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.