Sayın Üyelerimiz ! Lütfen Beklememeniz Adına Forum'da Sorunuz İle İlgili Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız.!
Arama Sayfasına Ulaşmak İçin ! TIKLAYINIZ!!! Linkleri gorebilmeniz icin izniniz yok! Uye ol veya Giris yap

Reklam Alanı !

Gönderen Konu: Ynt: Yönetim Planında Yapılan değişiklikler Tapuya Bildirilmeli Midir?  (Okunma sayısı 5925 defa)

  • CANDARLI
  • Üye
  • **
  • İleti: 1
  • 0

  • AKTIFLIK

    DENEYIM
    *
    SEVIYE
    **
  • Çevrimdışı
YÖNETİM PLANINDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER TAPU MÜDÜRLÜKLERİNE DE  BİLDİRİLMELİMİDİR


  • Okunma sayısı 5925 defa
  • 1 Yanıt



  • Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com
  • Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com
  • Yönetici
  • Forum Gurusu
  • *****
  • İleti: 1211
  • Nerden: İstanbul
  • 1848
  • Kat Mülkiyeti İlişkileri ve Toplu Yapı Yönetimi

  • AKTIFLIK

    DENEYIM
    *
    SEVIYE
    **
    • KatMulkiyeti.Com - Apartman, Bina , Blok Yapı , Site , uydu Kent , Alışveriş Merkezi (AVM) , Toplu Konut ve Residence (Rezidans), Apart Otel, Devre Mülk ve Devre Tatil Gibi Yeni Yaşam Alanları Yönetimi ve Yöneticiliği Paylaşım Portalı
  • Çevrimdışı
Evet Sayın Candarlı , Yönetim Planında yapılan Değişiklikler Tapu Müdürlüklerine bildirilmelidir.

Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 28 maddesi 5. fıkrasında, Yönetim Planı'nın ve onda daha sonradan yapılacak değişikliklerin Kat Mülkiyeti Kütüğünün "Beyanlar" hanesinde gösterilmesi ve yapılan değişikliklerin Yönetim Planı'na bağlanarak kat mülkiyetiin kuruluş belgeleri aarasında saklanması gereği belirtilmiştir. Böylelikle de , bağımsız bölüm mülkiyetini sonradan kazanan kimselerin Tapu Dairesinde bulunan Yönetim Planı'nı inceleme imkanı verilmiştir.

Yönetim Planında yapılan değişiklik Kat Mülkiyeti Kütüğünde "beyanlar" hanesine tescil edilir. Değişiklik , önceden tescilli olan Yönetim Planı'na işlenir.

Değişiklik tauya tescil edildiği andan itibaren geçerlidir.
Yapılan değişiklikler , geçmişe etkili olmaz.

 
Üyelerimiz ! Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız.! Linkleri gorebilmeniz icin izniniz yok! Uye ol veya Giris yap


Paylas facebook Paylas linkedin Paylas twitter
 


Ynt: Yönetim Planında Yapılan değişiklikler Tapuya Bildirilmeli Midir? Konusuna Ait Benzer Konular

Kat Malikleri kurulu oy çokluğu ile apartman yönetim planında değişiklik yapabil
Sonradan toplanan kat malikleri kurulunun  4/ 5 oy çokluğu olmadıkça yönetim planında kabul edilen bir ilkeyi değiştirmeye imkan... Devamı...

Gösterim: 15614 - Yanıt: 9 - Başlatan:Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com
Kat Mülkiyeti Kanununda Yapılan Değişiklikler
Kat Mülkiyeti Kanununda Yapılan Değişiklikler Yazan : Volkan Uysal Stj.Avukat  "Kat Mülkiyeti Kanununda Yapılan Değişiklikler" b... Devamı...

Gösterim: 5259 - Yanıt: 1 - Başlatan:Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com
Yöneticilik Seçimi Mecburi Midir.? Bir Anayapıda Yönetici Olması Mecburi Midir?
Bir Web sitemize gelen mesaj ve cevabını aşağıda bulabilirsiniz.ilk kez bir apartmanın yöneticiliğini yapacağım ama bu konuda hi... Devamı...

Gösterim: 9575 - Yanıt: 5 - Başlatan:Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com
Ortak alana yapılan basket sahası (Sonradan yapılan faydalı yenilik ve ilaveler)
Biz bir sitenin giriş katında oturuyoruz. Camlarımızın baktığı boşluğa basket sahası yapıldı.(basket sahası yapılırken biz kirac... Devamı...

Gösterim: 9545 - Yanıt: 3 - Başlatan:CERKEZ
Toplu Yapının Yönetim Planında toplantı zamanı hiç belirtilmemişse 2 yıl mı?
Merhaba,Aşağıdaki bağlantıda, "Eğer Toplu Yapının Yönetim Planında toplantı zamanı örneğin hiç belirtilmemişse en geç iki yılda ... Devamı...

Gösterim: 1934 - Yanıt: 1 - Başlatan:Markowitz