Katmülkiyeti.Com


Reklam Alanı !

Yönetim Planına göre yöneticinin para cezası kesmesi

Başlatan adem özdoðan, Nisan 07, 2016, 01:47:00 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iyi günler.aranıza yeni katıldım.kafama takılan birkaç sorun var yardımcı olursanız sevinirim.
1-olagan üstü genel kuruluna katılmadıgım halde toplantıdan sonra yönetim planı için birçok kişiden ayak üstü imza alınmıştır.bu yasalmıdır?
2-sitemiz 2 bloktan oluşmaktadır40 ve 28 dairelik tek bir site yönetimi oluşturulmuş blok yönetimleri yoktur.bu durumda ne yapmam gerekir?yönetimin geçerliliği varmıdır?
3-yönetim planında görevlerini yerine getirmeyenlere(kapı önüne ayakkabı,evde hayvan besleme vs) para cezası kesilir diye madde koymuşlar ve evde beslediğim kedi için para cezası kesmişlerdir.böyle bir hakları varmı?ve bir çok kişi kapı önene ayakkabı bırakmasına rağmen bir tek bana para cezası kesilmiştir.
4-yönetici il dışında atanmıştır(ankara-batman) bu durumda yöneticile devam ettireblirmi

muhtemelen mahkemelik olacagız yarrdımcı olursanız sevinirim.

Linkback: Yönetim Planına göre yöneticinin para cezası kesmesi Mesajı Paylaş


  • Gösterim 4,156 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 1 Yanıt




.



Sayın Fırat ARAS'ın yorumuna katılmıyorum. Şöyle ki,

Alıntı 634 SKMK (Sayılı Kat Mülkiyeti  Kanunu) Madde 29 : Kat malikleri kurulu, yılda bir defadan az olmamak üzere yönetim planında gösterilen zamanlarda, eğer böyle bir zaman gösterilmemişse, her takvim yılının ilk ayı içinde toplanır. Önemli bir sebebin çıkması halinde, yöneticinin veya denetçinin veya kat maliklerinden üçte birinin istemi üzerine ve toplantı için istenilen tarihten en az onbeş gün önce bütün kat maliklerine imzalattırılacak bir çağrı veya bir taahhütlü mektup ile, toplantı sebebi de bildirilmek şartıyla kat malikleri kurulu her zaman toplanabilir.

İlk çağrı yapılırken, birinci toplantıda yeter sayının sağlanamaması halinde, ikinci toplantının nerede ve hangi tarihte yapılacağı belirtilir.



(1) Kat Malikleri Kurulu Olağanüstü Toplantı Çağrısı, her kat malikine imza karşılığında ya da (toplantı tarihinden en az 15 gün önce kat malikinin eline geçecek şekilde) taahhütlü mektupla Toplantının Tarihi, Saati, Yeri ve Gündem maddeleri belirtilerek yapılır.
(2) Olağanüstü toplantıda Yeni gündem maddesi ancak tüm kat maliklerinin toplantıda hazır bulunması şartı ile yapılır.
(3) Çağrısı usulsüz yapılan Olağanüstü Toplantıda alınan kararlar Mutlak Butlan (Tamamen Sakat) kararlar olup,  (Toplantıya Katılmayan Kat Maliki için) iptal zaman aşımı yoktur. Ancak Kat Malikleri Kurulunca alınan kararlar Kat Malik(ler)inin açacağı (Alınan Karar(lar)ın İptali) davası açarak (mahkemece) iptal edilene kadar geçerlidir.

Not : Çağrısı usulsüz de yapılsa toplantıya katılan kat maliki, Toplantı Çağrısının Usulsüz Yapıldığından bahisle, Alınan Karar(lar)ın İptalini isteyemez. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp