Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yönetim planı oy birliği ile mi oy çokluğu ilemi alınabilir?

Başlatan Demirtaş35, Nisan 30, 2016, 11:36:11 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,
Kentsel dönüşümden yıkılıp yeniden inşa edilecek bir apartman malikiyim.Sormak istediğim konu yönetim planını  hissedarların yüzde kaçı onaylamalıdır?Zemin katında işyeri maliki olarak yapılacak olan kısıtlamalara karşın yasal haklarım nelerdir ?.nasıl itirazda bulunabilirim?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Linkback: Yönetim planı oy birliği ile mi oy çokluğu ilemi alınabilir?


  • Gösterim 4,056 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 1 Yanıtlar
Sayın kat maliki, kat karşılığı inşaat sözleşmeleri ile yapılan binalarda yönetim planlarını müteahhit arkadaşlar genelde kendileri hazırlar ve tapuya şerh ederler. Kat irtifakının kurulumu ile , yani daha binanız ortada yok iken bu eylem gerçekleştirilmiş olur, sonrasında kat maliklerinin bunu değiştirmesi için %80 çoğunluk yakalamaları gerekir ki çoğu zaman imkansız bir sayıdır.
Bu tip bir sıkıntı yaşamamak için müteahhit ile yapılan sözleşmede yönetim planının kat maliklerinden alınacak onay ile oluşturulması maddesinin bulunması gerekir. Veya hemen ( plan oluşturulmadan )noterden müteahhite tebliğde bulunarak yönetim planını sizlerden habersiz yapmamasını bildirmeniz ve bu bildirimi de tapuya şerh ettirmeniz yeterli olacaktır. Fakat bir çok müteahhit imiz bu konularda zorluk yaşamamak adına daha başta hak sahiplerinden vekalet almaktadır.
Sağlık ve esenlik ile...


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler