Katmülkiyeti.Com

İzoder Forum


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

YÖNETİM PLANI GEÇERLİLİGİ

Başlatan 001, Temmuz 06, 2016, 09:21:02 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba.
Yönetim planı Tapu Sicil Müdürlüğüne Şerh edilmez ise geçersiz sayılır mı? Geçersiz sayılırsa yasal dayanağı nedir.? Bu konuda herhangi bir yargıtay kararı var mı
Linkback: YÖNETİM PLANI GEÇERLİLİGİ Mesajı Paylaş


  • Gösterim 3,883 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 1 Yanıt
Elbette geçerli değildir. Çünkü Yönetim Planının geçerliliği, Tapu tarafından usulüne uygun olup olmadığı denetlenerek "TESCİL" edilir. Tescil edilmeyen yönetim Planı, Tescil edilmek üzere (Kat Malikleri tarafından) onaylanmış belge konumundadır. Tapuda ve/veya Mahkemelerde geçerliliği yoktur. (Tescil edilmiş) Yönetim Planı olmayan binalarda 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu olduğu gibi uygulanır.

Bu biraz da şuna benzer; yeni aracınızın plakasını satın aldınız, ancak Trafik Müdürlüğüne tescil ettirmediniz ya da ettiremediniz. O aracı trafikte kullanabilir misiniz? Elbette hayır.

Not: Yönetim Planında Kat Mülkiyeti Kanununda yer alan amir hükmündeki maddelerin önüne geçen maddeler geçerli değildir.
Örneğin: Yönetici, başka bir Gerçek Kişi olabilir ancak denetçi Kat Maliki olmak zorundadır. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.