Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Villardan oluşan toplu yapıya site yönetimi mi, toplu yapı yönetimi mi?

Başlatan rio3636, Nisan 23, 2020, 02:50:01 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,

İstanbul'da yaklaşık 30 villadan oluşan konut yapı kooperatifiyiz. Kooperatifin tasfiye işlemi tamamlanmak üzere. Ayrıca bir iki yıl önce tapuda ferdileşme oldu ve herkesin ayrı müstakil tapusu oldu.

Şimdi yeni bir yönetime geçmek istiyoruz. Bu bağlamda bazı sorularım olacak. Cevaplarsanız çok memnun kalacağım.

1- Villalar üç ayrı adada bulunuyor. Site yönetimi mi, toplu yapı yönetimine mi geçmek gerekir?

2- Eğer toplu yapı yönetimini tercih edersek, parsel yönetimini pas geçecek şekilde sadece yönetim kurulunun seçileceği bir yönetim planı hazırlayabilir miyiz? (Yani, ada-parsel yönetimi olmasın, sadece tek bir yönetim ve denetim kurulları olsun istiyoruz)

3- Dediğim gibi, halihazırda yapı kooperatifiyiz ve tasfiye olmak üzere. Ayrıca villalarımız bulunduğu yerler mahalle statüsüne geçtiği için sokaklarımızı bilabedel BEDAŞ aydınlatma sağlanmaktadır. Toplu yapı yönetimine geçtiğimizde aydınlatma konusunda bir sıkıntı çıkar mı, BEDAŞ elektriği ücretlendirir mi?

Şimdiden teşekkür ederim.


Linkback: Villardan oluşan toplu yapıya site yönetimi mi, toplu yapı yönetimi mi? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 285 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 0 Yanıt





Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.