Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Toplu Yapının Yönetim Planında toplantı zamanı hiç belirtilmemişse 2 yıl mı?

Başlatan Markowitz, Eylül 25, 2016, 08:00:56 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,
Aşağıdaki bağlantıda, "Eğer Toplu Yapının Yönetim Planında toplantı zamanı örneğin hiç belirtilmemişse en geç iki yılda bir Ocak ayında toplanmaya da devam edebilir." demişsiniz.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Benim sorum: Bir toplu yapının yönetim planına yönetici seçim zamanı için 1 yıl veya 2 yıl gibi hiçbir şekilde hüküm konulmamışsa, yönetici seçimi her yıl mı yapılır, her 2 yılda mı yapılır?

Not: Yasaya göre toplantı yapmak ile yönetici seçmek aynı şey değildir...
Linkback: Toplu Yapının Yönetim Planında toplantı zamanı hiç belirtilmemişse 2 yıl mı? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,803 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 1 Yanıt




Kanunda belirtilen olağan genel kurullarının asıl hedefi Yönetimin belirlenmesidir. Olağan toplantı gündemlerinde asıl hedef yönetici  seçmek, yöneticiye bütçe hazırlama dahil yetkileri vermektir. Dolayısı ile denetici de bu hesapları malikler adına denetlemek için seçilir. Diğer maddeler de eskilerinin ibrası, hesap verme amacı ile bulunur.

O halde yasaya göre olağan toplantı yapmanın asıl hedefi Yönetici Seçmektir.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Benim sorum: Bir toplu yapının yönetim planına yönetici seçim zamanı için 1 yıl veya 2 yıl gibi hiçbir şekilde hüküm konulmamışsa, yönetici seçimi her yıl mı yapılır, her 2 yılda mı yapılır?


Bu sorunun yanıtı da olağan genel kurul toplantıları için ; "Bir toplu yapının yönetim planına toplantı zamanı için 1 yıl veya 2 yıl gibi hiçbir şekilde hüküm konulmamışsa, toplantı her yıl mı yapılır, her 2 yılda mı yapılır?"  sorusunun yanıtı ile aynıdır.

Yanıta Toplu Yapılarda 2 Yılda (2 Yıl) Bir Toplanmak Zorunlu mudur?  Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.



Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.