Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Toplu Yapının Yönetim Planında toplantı zamanı hiç belirtilmemişse 2 yıl mı?

Başlatan Markowitz, Eylül 25, 2016, 04:45:56 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,
Aşağıdaki bağlantıda, "Eğer Toplu Yapının Yönetim Planında toplantı zamanı örneğin hiç belirtilmemişse en geç iki yılda bir Ocak ayında toplanmaya da devam edebilir." demişsiniz.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Benim sorum: Bir toplu yapının yönetim planına yönetici seçim zamanı için 1 yıl veya 2 yıl gibi hiçbir şekilde hüküm konulmamışsa, yönetici seçimi her yıl mı yapılır, her 2 yılda mı yapılır?

Not: Yasaya göre toplantı yapmak ile yönetici seçmek aynı şey değildir...
Linkback: Toplu Yapının Yönetim Planında toplantı zamanı hiç belirtilmemişse 2 yıl mı?


  • Gösterim 3,069 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 1 Yanıtlar
Kanunda belirtilen olağan genel kurullarının asıl hedefi Yönetimin belirlenmesidir. Olağan toplantı gündemlerinde asıl hedef yönetici  seçmek, yöneticiye bütçe hazırlama dahil yetkileri vermektir. Dolayısı ile denetici de bu hesapları malikler adına denetlemek için seçilir. Diğer maddeler de eskilerinin ibrası, hesap verme amacı ile bulunur.

O halde yasaya göre olağan toplantı yapmanın asıl hedefi Yönetici Seçmektir.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Benim sorum: Bir toplu yapının yönetim planına yönetici seçim zamanı için 1 yıl veya 2 yıl gibi hiçbir şekilde hüküm konulmamışsa, yönetici seçimi her yıl mı yapılır, her 2 yılda mı yapılır?

Bu sorunun yanıtı da olağan genel kurul toplantıları için ; "Bir toplu yapının yönetim planına toplantı zamanı için 1 yıl veya 2 yıl gibi hiçbir şekilde hüküm konulmamışsa, toplantı her yıl mı yapılır, her 2 yılda mı yapılır?"  sorusunun yanıtı ile aynıdır.

Yanıta Toplu Yapılarda 2 Yılda (2 Yıl) Bir Toplanmak Zorunlu mudur?  Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler