Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

TOPLU YAPI MI DEGİL Mİ? BİRBİRİMİZE YASAL YÖNETİM PLANI İLE BAGLANABİLİR MİYİZ?

Başlatan Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com, Eylül 13, 2008, 05:30:57 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aslında belki de yönetim planı konusunun içinde bulunması gereken , ancak daha çok anagayrimenkulün yönetimini ilgilendiren hususta bir sorumuz ve cevabı forumun bir başka bölümünde yayınlandı.

Alıntı YapDurum böyle olunca tamamı ile sizin tanımınıza bağlı olarak; 
Alıntı YapBirbirine bitişik ama arada yeşil alanlar yollar olan 3 parsel üzerinde kurulu 30 ayrı bloktan (her blok 6 daire) oluşan bir site
, bununla beraber
Alıntı YapParseller arasında yollar ve başkalarına ait arsalar var. belediyeye  ait yeşil alanlar, yollar var, ama başkalarına ait ev yok.
ise tek bir yönetim planı ile birbirine bağlanamaz bu yönetim planı tapuya tescil edilmez, böyle bir "site" de (aslında site değildir) , çoğunluk dahi olsa bazı kat malilerinin imzaladığı  "yönetim planı benzeri sözleşme"  var ise bu sözleşme bir "yönetim planı" niteliğinde olmayıp , sadece altında imzası olan kat maliklerini borçlar kanunu açısından bağlar, imza atmayanları ve bağımsız bölüm el değiştirdi ise önceki malikin imzası olsa dahi yeni malikleri bağlamaz, altına imza atmayan bu malikler ilgili yönetim planı benzeri sözleşmenin uygulanması için zorlanamaz. Bu tip "yönetim planı sözleşmelerin" tam olarak uygulanabilmesi için tüm parselerdeki tüm bağımsız bölüm malikleri tarafından eksiksiz onaylanması gerekir. Bu durum dahi ilgili sözleşmenin bir "yönetim planı" olarak adlandırılmasına imkan vermez. 

Bu tip bir sorunun tam olarak cevabı için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız

TOPLU YAPI MI DEGİL Mİ? YaSAL YÖNETİM PLANI MI ? DEGİL Mİ? YÖNETİM PLANI BENZERİ BİR SÖZLEŞME Mİ DEGİL Mİ? YÖNETİM VE YÖNETİM KURULU YASAL MI DEGİL Mİ?

TOPLU YAPILARDA BLOKLAR VE BLOKLARDA OTURAN MALİKLARİN HAK VE BORÇLARI İLE TOPLU YAPIYA UYMAYAN SİTE OLARAK ADLANDIRILAN BAZI YERLEŞKELERİN YÖNETİMİ


LİNK:   Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

LİNK:   Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Linkback: TOPLU YAPI MI DEGİL Mİ? BİRBİRİMİZE YASAL YÖNETİM PLANI İLE BAGLANABİLİR MİYİZ?


Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif
  • Gösterim 5,066 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler