Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Site Tek Anagayrimenkul Olabilir mi?

Başlatan last19, Mart 14, 2021, 12:44:42 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,
İyi günler, iyi forumlar.
Bir konuda desteğe ihtiyacım var. Almış olduğum konutun tapusunda 2007 öncesi bir yönetim planı var ve "Kat mülkiyetine tabi iş bu gayrimenkul üzerindeki ana yapı 172 daire ve -- dükkan olmak üzere toplam 172 adet olup, 172 adet bağımsız bölüm halen konut olarak kullanılmaktadır" yazıyor.

Tek adada 4 blok + güvenlik + çocuk parkları + otopark alanlarından oluşan bir site burası.

Site 10 yıl kadar her blok ayrı olarak yönetilmiş, sonrasında tek yönetime geçilmiş. Fakat tapuda kayıt edilmiş bir şey yok.

Bu site toplu yapı kapsamında mıdır? Blok blok mu yönetilmesi gerekir? Yoksa hepsini tek bir bina gibi mi yönetmek doğrudur?

Mahkeme aşamasına geçmek üzere olan bir durum var. Bir blok KMK 69. madde gereği blok yönetimi kurmuş, kendi blok işlerini kendi içinde yapmak, ortak alanlar için de mevcutta olan yönetime ortak gider ödemesi yapmak için mevcut yönetime ihtarname göndermiş.

Kanun çerçevesinde durum nedir?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Linkback: Site Tek Anagayrimenkul Olabilir mi?


  • Gösterim 866 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler